• USD 32,06
  • EUR 34,91
  • ALTIN 2.411,43
  • BİST100 9.713
  • BTC 72.259
İbrahim BİRGÜL   -  Şair -  Yazar

Tüm Makaleleri

İbrahim BİRGÜL - Şair - Yazar

Dilek Bebek'ten Mektup

Merhaba; Ben küçük Dilek, aslında Karapınar'ın dileği oldum. Beni tanıyorsunuz artık. Size küçük kalbimin derinliklerinden yazıyorum. 2023 yılının Gülenayında, yani Mayısta dünyaya gelmişim.

ELVEDA EY ŞEHR-İ RAMAZAN

Kıymetli Okurlar; Birlik ve beraberliğin sağlandığı, kalplerin yumuşadığı bir ramazan ayının sonuna yaklaşmış bulunuyoruz.

DÜNYA ŞİİR GÜNÜ

Yaşamak zordur bazen şu dünyada. Sağınıza dönersiniz uyutmaz bazı şeyler. Cam kırıkları gibi batar durur her şey. Bir şey vardır kurcalar sizi.

YENİ BİR RAMAZAN

Bir teselli arıyoruz, ruhlarımıza şifa yaralarımıza melhem olacak bir teselli. Ağır imtihanlardan geçen mahzun ve mahsun coğrafyalardaki kardeşlerimizle hemhal olabileceğimiz…

İYİLİK İYİ MİDİR?

Ahlaki kavramın yanında felsefi bir kavram olarak da karşımıza çıkan iyilik, ahlaki kavramın olumlu güzelliğini ifade eder.

PİŞMANLIK AŞK VE ÇİLELER

Hiç şüphesiz Mona Roza şiiribu yüzyılın en güzel şiirlerinden ve en büyük aşklarından biri olarak tarihte yerini aldı.

DÜŞÜNMEK

Düşünmek… Bizi diğer varlıklardan ayıran en önemli unsur olmaktadır.

SİSLER ARASINDA YAŞAMAK

Ölüm, savaş, gözyaşı, kan ve çocuk sesleri…             Çocuk kavramı ile ölüm, gözyaşı, savaş ve kan kavramlarının hiçbir zaman bir arada olmaması gerekir. Bir yazıya kesinlikle böyle başlanmaması g...

SEZAİ KARAKOÇU YENİDEN ANLAMAK

Kıymetli Okurlar;             Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü tarafından şair, yazar, mütefekkir Sezai Karakoç anısına hazırlanana kitaptan hamdolsun istifade ettim.