Kıymetli Okurlar;     Hepinizi selamların en güzeliyle selamlamak istiyorum.

   Eğitim, en yaygın tanımı ile bireyde kendi yaşantısı yoluyla ve kasıtlı olarak istendik değişim meydana getirme sürecidir. Eğitimin tanımı ile alakalı olarak birçok farklı görüş bulunsa da bu tanımları yapanlar, kendi hayatlarımızı devam ettirip daha iyi noktalara taşıyabilmekten tutun da, toplumsal gelişime ve ilerlemeye kadar eğitimin yaşantımızdaki yeri ve önemi konusunda hemfikirlerdir

            Geçmişi kadar görkemli ve güzel bir geleceğe hazırlanan ilçemizin eğitim konusunda başarıları gün geçtikçe göğsümüzü kabartıyor. Her şey bizim ve bizden sonraki gelecek olan nesiller için elbette. Karapınar’ımızın eğitim çalışmasını zincirin birer halkası olarak görüyor ve bu halkada olan başta ilçe Kaymakamımız Oğuz Cem Murat Bey’i, Belediye Başkanımız Mehmet Yaka Bey’i ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim Önal Bey’i bununla beraber idareci ve öğretmen arkadaşlarımızı canı gönülden tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum. İlçemiz eğitim konusunda sanki son zamanlarda tarihinde görmediği başarılara imza atıyor ve her geçen gün kendi rekorunu egale etmeye devam ediyor. Yolları açık olsun inşallah.

            İlçemize kazandırılan Fen Lisesinin önemi gerçekten çok önemlidir. Ülkemizde sayısal ağırlıklı öğretim yapan kurumlardan olan fen liseleri; öncelikli olarak, nitelikli bilim insanları yetiştirmek, başarı ve zekâ seviyeleri yüksek öğrencileri eğitmek amacıyla kurulmuşlardır. Bu ihtiyacın giderilmesi bir memleket sevdalısı olarak bizleri mutlu etmiştir.

            Bunlarla beraber ilçemize her alanda başarı gösteren öğrencilerin göğsümüzü kabarttıklarını vurgulamak istiyorum. Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Konya Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde düzenlenen Medeniyet Okulu yarışmaları kapsamında; "Haydi Bil Bakalım Bilgi ve Kültür Yarışması" İl Birinciliği,"Haydi Pişir Bakalım" yemek yarışması İl Birinciliği,10 dalda yapılan Akıl ve Zekâ Oyunları yarışmalarında 6 İl Birinciliği ve dereceler,İlçemiz okulları öğrencileri bu hafta ödüllerini aldı. Bu ödüller aslında hepimize verildi.

            Bu arada Karapınar İlçe Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve Yeşilay Karapınar Temsilciliği iş birliğiyle yürütülen“Karapınar’ın Psikologları Okullarımızla Buluşuyor’’ projesi kapsamında öğrenciler ile beraber olmaları, öğrencilerin ve velilerin gönül dünyalarında önemli bir yerde kendine yer bulacaktır. Gençlik Merkezinin çalışmaları gönüllerde ayrı bir taht kurmaktadır. Bu buluşmalarda ve çalışmalarda emeği geçenlere en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum. Her şey bizim için, her şey bizim çocuklarımız için.Milli şairimiz Mehmet AkifERSOY’un;

“Asım’ın nesl–i... diyordum ya... Nesilmiş gerçek:

İşte çiğnetmedi nâmûsunu, çiğnetmeyecek.

Şühedâ gövdesi, bir baksana dağlar taşlar...

O, rükû olmasa, dünyada eğilmez başlar”

diyerek tabir ettiği o gençlerin, 19 Mayısta minberlerde, mihraplarda yer alması gönüllerde ayrı bir dünya kurdu. Mihraplardan, minberlerden, kürsülerden geçen biri olarak ve kendini halâ bu halkanın bir parçası olarak hissettiğim bu zaman dilimlerinde o Yusuf yüzlü gençlerde kendimi görmekten alamıyorum.Bir tebrik de bu güzellikte emeği geçen öğretmenlerimize ve öğrencilerimize göndermek istiyorum.

            Değerli Okurlar;

            Toplumsal çözülmenin hızını alamadığı zamanımızda toplumumuzda kötülükleri değil de güzellikleri yaymayı şiar edinmeliyiz. Kötülüğü yaymak kötülüğün yapılabileceğinin normalleşmesine doğru giden bir şekil alır. Bu haftaki yazıma “gelecek gençlerin omzunda gelecek” düşüncesi ile yola çıktım. Bu yazı vesilesiyle 4 Haziranda LGS ye girecek öğrencilerimize ve Üniversite sınavlarına girecek gençlerimize sonsuz başarılar diliyorum. En ulaşılmaz gördükleri hayallerine en parlak güneşlerin doğması umuduyla hepinizi yüreğinizin sahibine emanet ediyor, üzerimizde emeği geçen öğretmenlerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

 Selam ve Muhabbetle…