Sürücü Kursu Sahipleri İle MTSK Toplantısı Yapıldı Sürücü Kursu Sahipleri İle MTSK Toplantısı Yapıldı

22 Ekim tarihinde İsviçre’den yola çıkan Nicolas Tieche ve Nadine Tanzeberger bir çok ülkeyi gezdikten sonra Türkiye’ye ulaştı.

Karapınar ilçesinde Millet bahçesinde Çadırda kamp yapan ve Kitap Kafeyi gezen İsviçreli Çift ilçenin tarihi ve doğal güzelliklerini de görme imkanı buldu.

Şu ana kadar 5 bin kilometre  bisiklet ile gezdiklerini belirten İsviçreli  Çift; Günde 70 km pedal çeviriyoruz. Br çok ülkeyi gezdikten sonra  Türkiye ye ulaştık ve bir çok şehri gezdik. Kısa bir süre sonra Buradan ayrılacağız. Türkiyede insanlar çok iyi Bizim ülkelerde gezginlere kimse  yemek vermez ve konuşmaz. Burası  o yönden çok iyi. Türk yemekleri harika. Etsiz bir menü bulmak çok zor.Herkes bizi en iyi şekilde misafir ediyor. Konya İsmil’de bizi evde misafir ettiler. Bunu çoğu ülkede göremezsiniz. Bisiklet ile yolculuk çok zor. Mevsimsel olarakda bazı yerlerde zorlanıyoruz. İnsanlar tarafından iyi karşılanıyoruz. Bu gezideki amacımız hem ülkeleri tanımak, hem insanlarla tanışmak istiyoruz.Tacikistan, İran Çin ve son olarak Japonya’ya ulaşmak istiyoruz. Tahminimize göre 1 yıl sonra Japonya’da olacağız. Tacikistan ve Kırgızistsan çok yüksek bir yer. Zor olacak ama burada olmayı çok istiyoruz” dedi.

Editör: Himmet Türkmen