Karapınar Yunus Emre Mahallesi Muhtarı Öğrencileri Ödüllendirdi Karapınar Yunus Emre Mahallesi Muhtarı Öğrencileri Ödüllendirdi

Saygı Duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından

Din görevlisi Muhammet Özyürek tarafından Kuran-ı kerim okundu daha sonra  Karapınar  TÜGVA Başkanı Mustafa Şenses bir konuşma yaptı.

Çocuğunuz ile olan ilişkilerinizi sevgi, saygı, şefkat ve sabır üzerine inşa edilmeli diyen Cesur; “ insanlar yaşarken Hayatın içerisinde çok fazla ton var. Çoğu zaman Kendi hayatımızı kaçırıyoruz” Başkalarının hayatlarına bakarken kendimizi eksik görüyoruz. İnsan ne iş yaparsa yapsın en iyisni yapsın Dedi.

Dilek Cesur çocuk yetiştirmenin sabır gerektirir. İyi aile olmak gerekir diyerek” Birbirini sevmeyen anne babanın çocukları olmak, üzülerek  ifade edeyim ki çocukları hayata bir sıfır geride başlatıyor. Sadece çocuklarımızı sevmek yeterli değil. Her çocuk birbirine sevgi ile yaklaşan  bakan anne babaya sahip olmak  en büyük istekleridir. Sorunsuz ve mutlu bir çocukluk geçirmek için bu önemli ve gerelidir. Sadece kendi çocuklarımızın geleceği için değil başkalarının geleceği içinde çocuklarımızdan sabrımızı ve şefkatimizi esirgememeliyiz. Çocukluk çok değerli. Onları iyi yetiştirmek gerekir. İyi nesiller oluşturmanın temeli iyi çocukluktan geçiyor. Çocuklukta temeller sağlam atılmazsa srun büyük demektir.” diye konuşmasını tamamladı.

Program sonunda Eğitimci Yazar ve Kişisel Gelişim Uzmanı Dilek Cesur’a plaket verildi.

Editör: Himmet Türkmen