Eğitimde, siber güvenlik alanında uzman olan Kemal Hatipoğlu, siber güvenlik tehditleri, bu tehditlere karşı alınabilecek tedbirler ve kurumların yöneticilerinin siber güvenlik konusundaki sorumlulukları hakkında bilgi verdi.

Eğitime, ASKON Konya Şubesi üyelerinin yanı sıra KTO Siber Güvenlik Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Ali İhsan Kaya ve siber güvenlik merkezi uzmanları da katıldı.

Eğitimde, siber güvenlik tehditlerinin günümüz dünyasında giderek daha önemli hale geldiği vurgulandı. Bu tehditlere karşı alınabilecek tedbirlerin başında, gelebilecek tehlikelere karşı bilinçli olmak, donanımsal anlamda hazır olmak, firmaların ilgili personellerinin gerekli önlemlerini alması, güçlü parolalar kullanmak ve yazılımları güncel tutmak geliyor. Kurumların yöneticilerinin de siber güvenlik konusunda farkındalık yaratmak ve gerekli önlemleri almak için sorumluluk sahibi olmaları gerektiği belirtildi.

Ülkemizde sık sık karşılaşılan tehditler hakkında bilgi veren Hatipoğlu, saldırganların özellikle hangi yollarla siber saldırı düzenlediği, saldırısı sonrası neler yapılması gerektiği, mağdurların hukuki açıdan nasıl hareket etmesi gerektiğiyle alakalı bilgiler verdi. Veri güvenliği zafiyetlerinin firmalar açısından hayati bir önem taşıdığını belirten Hatipoğlu, geri döndürülemez sonuçlarla karşılaşmamak için, bir an önce tedbirlerin alınması gerektiğinin üzerinde durdu.

Eğitimin amacı, siber güvenlik konusunda farkındalık yaratmak ve kurumların siber güvenlik risklerini azaltmak için gerekli tedbirleri almalarını sağlamaktır.

15 Temmuz Demokrasi ve  Milli Birlik Treni Yola Çıkıyor 15 Temmuz Demokrasi ve  Milli Birlik Treni Yola Çıkıyor

Eğitimde Ele Alınan Konular, Siber güvenlik tehditleri

Siber güvenlik tehditlerine karşı alınabilecek tedbirler ve Kurumlarda siber güvenlik önlemleri üzerine olmuştur.

Eğitimimiz soru - cevap bölümüyle sona erdi. 

Editör: Himmet Türkmen