Konya Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Süt İşletme Tesisi Müdürü Polat Kurtoğlu, Gıda İşleme Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Çiğdem Konak Göktepe ve Karapınar Süt Üreticileri Birliği Sorumlusu Tahir Taşkın'ın katılımıyla bir istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda, Süt Ürünleri Teknolojileri Programı ve Gıda Kalite Kontrol Analizi Programı öğrencilerinin staj ve iş imkanları ele alındı.

Toplantıda, sektör temsilcileri ve eğitimciler arasında verimli bir diyalog gerçekleşti. Öğrencilerin sektöre daha iyi hazırlanması ve sektörün ihtiyaçlarına uygun yetiştirilmesi konuları üzerinde duruldu.

KİGAL’den  Kültür Gezisi KİGAL’den Kültür Gezisi

Katılımcılar arasında yapılan istişareler, öğrencilerin gelecekteki kariyerleri için önemli bir adım olacak.

Mehmet Tartan, Karapınar Süt Üreticileri Birliği yönetim kurulu Başkanı, konuyla ilgili şunları söyledi: "Öğrencilerimizin sektöre daha iyi hazırlanması ve sektörümüzün geleceği için iş birliği içinde olmak çok önemli. Bu tür toplantılar, sektörümüzün gelişimine katkı sağlayacak nitelikli insan kaynağının yetiştirilmesinde büyük rol oynuyor."

Karapınar MYO Müdürü Öğr. Gör. Naim Çağlar Diri : "Öğrencilerimizin staj ve iş imkanları konusunda sektör temsilcileriyle doğrudan iletişim kurması, onların kariyerlerine büyük katkı sağlayacaktır".Dedi.