Toplantı, Kasım-Aralık ayı faaliyetleri, gelir giderleri ve 2024 yılı bütçesi görüşülerek onaylandı.

2023 yılı gerçekleşen bütçesi ve 2024 yılı tahmini bütçesinin görüşülerek karara bağlandığı toplantının açılışında konuşan Meclis Veysel Akkaya, 2023 yılında Karapınar Ticaret Borsası’nı büyütecek, şehir ve ülke ekonomisine katkı sağlayacak çalışmalara hep birlikte imza attıklarını ifade etti.

Meclis Başkanı Akkaya konuşmasının sonunda “Yıl boyunca büyük fedakârlık göstererek çalışmalarını sürdüren Yönetim Kurulumuza, Meclis üyelerimize, ve Personelimize çok teşekkür ediyorum. 2024 yılının Karapınar iş dünyamız için, üyelerimiz için yeni fırsatlar sunmasını, şehrimize, ülkemize ve tüm insanlığa sağlık, barış ve huzur getirmesini temenni ediyorum.” dedi.

Karapınar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ulusoy 2023 yılı ile ilgili değerlendirmesini ve 2024 yılı hakkında görüşlerini şu ifadelerle dile getirdi: ”

2023 yılı tüm dünya da olduğu gibi ülkemiz için ve haliyle bizim içinde zor bir yıl olarak geçti. Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüsünün etkileri tüm ekonomik sektörleri olumsuz yönde etkilemeye devam etti. 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremler piyasaları ve şirketleri etkisi altına aldı. Kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra özel sektör de bu dönemde yoğun mesai harcarken, depremden etkilenen bölgelere özel çeşitli çalışmalar yapıldı.

Üyelerimizin bu süreci en hafif şekilde atlatmaları için şahsım, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Meclis Üyelerimiz ve Personelimiz üzerimize düşen görevlerimizi yerine getirme gayreti içerisinde olduk. 2023 yılında yaşadığımız tüm olumsuzluklara rağmen Karapınar Ticaret Borsası olarak, üyelerimizin menfaatine olacak her türlü çalışma için hizmetlerimize ara vermeden devam ettik.

Başkan Ulusoy; Karapınar Ticaret Borsasının 2023 yılı faaliyetleri hakkında şu açıklamalarda bulundu.

Üyelerimiz ve Borsamız ortaklığında kurulan Beypınar Mezbaha Tic.San. A.Ş.ne ait Kesimhane hizmete devam etmekte olup, Borsamıza ait hissemizi yeni yatırımlar yapmak amacıyla satışa çıkardık.

Borsamız Elektronik Satış Salonu Hasat sezonunda sürekli açık olarak üreticilerimize ve üyelerimize hizmet vermeye devam etti. Canlı Hayvan Park Merkezimiz aralıksız hizmet vermeye devam etti.

Eğitime olan inancı sebebiyle, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanımız Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu’na ve Yönetim Kurulu Üyelerine, İlçemizde yapımı devam okulla ilgili desteklerini esirgemeyen Önceki dönem İlçe Kaymakam’ı Oğuz Cem Murat’a, şuanki İlçe Kaymakamı Şenol Öztürk’e, Belediye Başkanı Mehmet Yaka’ya ve Önceki dönem İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Önal’a şuanki İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet İçalan’a Borsamız ve ilçemiz adına teşekkür eder, Karapınar’a kazandırılacak okulun ve diğer hizmetlerin ilçemize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ederiz.”

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından her yıl gönderilen Eğitim ve Ramazan ayı Gıda yardımlarına ilaveten Borsamız tarafından yapılan yardımlarda deprem bölgesinde yardıma muhtaç ailelere ve öğrencilere gönderilmiştir.

Deprem bölgesinde konut ihtiyacını karşılamak, şehirlerimizi yeniden ayağa kaldırmak için Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından 1 Milyar TL destekle başlattığı İş Dünyası Konut Seferberliği’ne tam destek veriyoruz. Borsamız ve üyelerimizle birlikte bu kampanyaya maddi destek sağladık. Üyelerimize yapmış oldukları destekler için teşekkür ediyorum.

Borsamızın da ortağı olduğu Türkiye Ürün İhtisas Borsası A.Ş’nin Genel Kurul toplantısında 2022 yılı gelirinin 100 Milyon TL’sinin deprem bölgesinde yapılacak olan konut kampanyasına bağışlanması için karar alınmıştır. Emeği geçen TÜRİB ortaklarına teşekkür ediyorum.

Karapınar Ticaret Borsası olarak biz her zaman Sağlık alanında Karapınar halkına hizmet veren Karapınar Devlet Hastanesinin yanında olduk, bundan sonra da yanında olmaya ve destek vermeye devam edeceğiz. Biz sağlığın ne kadar önemli olduğunu Covid-19 sürecinde bir kez daha anladık. Sağlık alanında hizmet veren tüm personele görevlerinde üstün başarılar diliyorum.

Karapınar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ulusoy yeni yıl dolayısıyla yayımladığı mesajında, 2024 yılının Türkiye’ye ve tüm dünyaya sevgi,barış,refah ve huzur getirmesi dileğinde bulundu.

Ulusoy mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Bir takvimin daha son yaprağına geldik. Gerek ülkemizde, gerek dünyada bu 365 günde, acı tatlı çok şey yaşandı. Yılın son günleri, yeni bir yıla başlamanın heyecanı ve sevincini içinde barındırırken, aslında bizlere zamanın ne kadar da çabuk geçtiğini hatırlatmakta.

Yeryüzüne baktığımızda görüyoruz ki noksansız kimse yok. Onun için aslında hepimiz birbirimize muhtacız. Sevgi, hoşgörü, birlik ve beraberlik varsa orada herkes kazanır. Onun için birbirimizi seveceğiz. Zenginliğin de mutlu ve huzurlu olmanın da tek anahtarı bu.

“Acısıyla, tatlısıyla 2023’ü geride bırakıp, 2024'ün sayfalarını açmaya başlıyoruz. Şuna inanıyoruz ki, ‘güçlü’ ve ‘mutlu’ olmaya giden yol; ekonomi başta olmak üzere hayatın her alanında birlik ve beraberlikten, birbirimizi anlamaktan ve sevmekten geçiyor. Yine biliyoruz ki; ülkemizin geleceğine; iyiye, doğruya, güzele dair hayallerimiz, ümitlerimiz her türlü karanlığı yok edecek kadar büyük ve güçlüdür. Bu inançla,aydınlıklara yürüdüğümüz sürece yolumuz daima açık olacaktır.

2023 yılında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza, hemşehrilerimize,borsamız üyelerine,ayrıca vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, milletimize, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum.

2024 yılının birbirimizi daha fazla anlayabildiğimiz, daha çok sevebildiğimiz, hoşgörüyle ve başarılarla dolu olmasını arzu ediyor,

Karapınar Ticaret Borsası adına, Tüm İnsanlığa, Ülkemize, İlçemize ve Üyelerimize Hayırlar Getirmesi Temennisiyle Sağlıklı, Mutlu ve Huzurlu Bir Yıl Diliyorum.dedi