Batman Hasankeyf Kaymakamlığı’ndan Karapınar Kaymakamlığı’na görevlendirilen Şenol Öztürk Karapınar’daki ilk mesai gününde Karapınar Hükümet Konağı bahçesinde Karapınar Belediye başkanı Mehmet Yaka ve daire amirlerince karşıladı.

Kaymakam Öztürk kendisini karşılayan Karapınar protokolü ile tek tek tokalaşarak tanıştı.

Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka ve diğer kurum amirleri Karapınar’daki görevine başlayan Kaymakam Öztürk’e hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Kaymakam Öztürk; " Kıymetli Karapınarlı hemşerilerim, bugün itibariyle ilçemizdeki vazifemize başlamış bulunmaktayız. Öncelikle belirtmek isterim ki bu kadim şehrin kalkınması, gelişmesi, huzur ve refahı için tüm arkadaşlarımız ile durmadan, yorulmadan gece gündüz demeden çalışacağız. 
Eğitim, sağlık, tarım, kültür, turizm, organize sanayi, gençlik faaliyetleri hülasa şehrin her meselesi meselemiz, Karapınarlı hemeşerilerimizin her talebi ana gündem maddemiz olacaktır. Rabbim bizi mahçup etmesin, zoru kolay eylesin. Tüm Karapınarlı hemşerilerimizin dua ve desteklerini bekliyorum." dedi. 

Kaymakam Şenol Öztürk kimdir?

Şenol Öztürk 1989 yılında Trabzon’un Araklı ilçesinde doğdu. İlk ve Ortaöğrenimini Araklı’da tamamladı. 2013 yılında Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.

Mülki İdare Amirliği mesleğine Trabzon Kaymakam Adayı olarak başladı. Sırasıyla Kütahya-Tavşanlı, Antalya-Gazipaşa’da Kaymakam Refikliği ve Ordu’nun Gülyalı ilçesinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. Daha sonra bilgi ve deneyiminin artması amacıyla İngiltere Leicester Üniversitesi’nde yabancı dil eğitimi alan Kaymakam ÖZTÜRK sırayla Edirne Lalapaşa, Elazığ Arıcak Kaymakamlığı görevlerini yürüttü.

14 Temmuz 2020 tarihli ve 31185 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2020/362 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Hasankeyf’e  atanan Kaymakam Şenol ÖZTÜRK, Ebru ÖZTÜRK ile evli olup 2 çocuk babasıdır, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Karapınar' da Bıçaklı Kavga 1 Yaralı Karapınar' da Bıçaklı Kavga 1 Yaralı