TGK’dan Yerel Basına Destek Çağrısı TGK’dan Yerel Basına Destek Çağrısı

“Karakteri bağımsızlık olan milletimizin, 19 Mayıs’ta başlayan ve dünyaya emsal olan Kurtuluş Savaşı, dünya tarihinin en büyük başarılarından birisidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının 105 yıl önce yaktıkları bu meşale hiçbir zaman sönmeyecektir” ifadesini kullandı.​

Ahmet Ulusoy, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“19 Mayıs 1919 günü şanlı tarihimizin en özel sayfalarından birisidir. Bu tarihte, işgal güçleri altındaki topraklarımıza Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde yeniden bağımsızlık tohumları serpilmiş ve sonrasında bu tohumların nasıl tuttuğunu ve ülkemizin dört bir yanında bağımsızlık çiçekleri olarak açtığını bütün dünya görmüştür.

Bu ülkenin gençleri ve onların yetiştireceği yeni nesiller ülkemizin en büyük koruyucuları ve sahipleridir.

Gençlere güvenen ve geleceğimizi onlarda gören Büyük Atatürk’ün izinde, bizler de Türk iş dünyası olarak diyoruz ki: Türkiye’nin girişimci gençleri, onların üstün dehaları, bizim dünya medeniyet yarışındaki en büyük güvencemizdir.

Kimsenin endişesi olmasın, gençlerimiz bizi aydınlık yarınlara taşıyacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, gazilerimizi ve şehitlerimizi bir kez daha minnet,  şükran ve rahmetle anıyorum.”

Editör: Himmet Türkmen