Karapınar’da Bayram  Sonrası Araç Yoğunluğu Karapınar’da Bayram  Sonrası Araç Yoğunluğu

Motosiklet tamiri yapan ustaların katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, ilçede motosikletlere bağlı sorunların ele alındığı önemli kararlar alındı.

Karapınar ilçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Amiri İlker Zorlu liderliğinde gerçekleşen toplantı, ilçedeki motosiklet tamircileri ve emniyet yetkililerini bir araya getirerek sorunların çözümü için işbirliği yapılmasını sağladı. Alınan kararlar arasında, şase motor numarası silinmiş motosikletlere tamir yapılmayacağı ve modifiye edilmiş motor devri değiştirilmiş motosikletlere bakılmayacağı yer alıyor. Ayrıca, şarjlı bisikletlere 250 cc ve üzeri olanlar için plaka takılması kararlaştırıldı.

İlçe Trafik Şube Amiri İlker Zorlu, işbirliği toplantısıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Motosikletlerin trafikteki güvenliği ve düzeni önemli bir konu. Bu toplantıda ustalarımızla bir araya gelerek, ilçemizdeki motosiklet sorunlarına çözüm odaklı yaklaşımlar geliştirdik. Aldığımız kararlarla ilçemizdeki trafik düzenini daha da iyileştirmeyi hedefliyoruz" dedi.

Bu işbirliği toplantısının ardından, ilçede motosikletlerle ilgili daha etkin önlemler alınması ve trafik düzeninin sağlanması için çalışmaların devam edeceği belirtildi.

Editör: Himmet Türkmen