(TOBB) Tarafından İlçemizde Yaptırılan  Anaokulu İnşaatında Sona Gelindi (TOBB) Tarafından İlçemizde Yaptırılan  Anaokulu İnşaatında Sona Gelindi

İlçemiz Okullarından öğrencir Konya'ya giderek fuar alanını gezdiler, yazarlar ile buluştular.
Karapınar Belediye başkanlığı tarafından  sağlalanan otobüs desteği ile Cumhuriyet ortaokulundan 45 öğrenci ve Öğretmenleri kitap fuarına katıldılar. 
Öğrenciler hem fuar alanını gezerken hemde yazarlar ile görüşme ve almış oldukları kitaplarını lmzalatma imkanı elde ettiler.
Okul müdürü Metin YAPAR, "Kitap okuma alışkanlığının gelişmesi ancak bu tür etkinlikler ile olabileceği bir kez daha tespit edilmiş oldu. Fuara katılan öğrencilerim memnuniyetlerini dile getirerek, ilk defa yazar gördüklerini, onlarla sohbet etme imkanı bulduklarını, almış oldukları kitapları yazarlara imzalatarak suretiyle güzel anı oluşturduklarını dile getirdiler. Bu Etkinlikten dolayı ve desteklerinden dolayı Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Uğur İbrahim ALTAY'a, sayın Belediye Başkanımız Mehmet YAKA'ya ve okulumuzu gezi listesine dahil eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz sayın İbrahim ÖNAL'a tüm öğrencilerim adına teşekkür ederim." Dedi.
 

Editör: Himmet Türkmen