Aksaray Üniversitesi  Veteriner Fakültesi  öğretim üyeleri ve öğrencileri teknik gezi amacı ile Koç Teke Üretim Merkezini ziyaret etti.Konya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği  başkanı Fettah Öztürk, Üreticiye devlet destekli olarak verilecek olan koç ve tekeler, daha kaliteli bir küçükbaş hayvancılık için önemli bir adım olduğunu söyledi.
Merkez hakkında bilgi veren Başkan Öztürk  Koç Teke Üretim Merkezi, Konya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından üyelerine üstün vasıflı hastalıklardan ari damızlık koç temini için Karapınar ilçesinde Konya Adana yolu 60. Km sinde 2019 yılında hizmete açıldığını kaydetti.
Başkan Öztürk öğrencilerin ziyaretinin kendilerine  bilgilerine katkı yapacağını belirterek” Aksaray Üniversitesi  Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Şükrü Dursun ve Dr. Öğr. Üyesi Tamer Kayar önderliğinde  gelen veteriner fakültesi son sınıf öğrencilerine Koç Teke Merkezinin kuruluşu hakkında bilgiler verilip, damızlık koçların sürü sağlığına, döl ve süt verimlerine etkileri hakkında bilgilendirme yapıldı.
Konya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliğinin bünyesinde yürütülen Halk Elinde Hayvan Islah Projesi yetiştiricileri ziyaret edilmiş ve proje çalışmaları hakkında bilgiler verdik.

Karapınar ilçesinde süt koyunculuğuna yatırım yapan Fikri Peker Traım işletmesi ziyaret edilerek firma yetkilileri tarafından öğrencilere işletme hakkında bilgiler aktarılmış ve süt koyunculuğunun önemi anlatılmıştır.” Dedi.
Ziyarette öğrencilerden gelen sorular cevaplandırıldı.

Aksaraydan gelen heyet, son olarak Karapınar İlçesi Belediye Başkanı Mehmet Yaka İlçe Millet Parkında ağırlayarak ilçedeki Tarım ve hayvancılık hakkında bilgiler verdi.”