Konya’nın bir spor şehri olma yolunda ilerlediğine işaret eden Akyürek, “Gençlik merkezleri, yüzme havuzları, spor salonları, spor tesisleri, parklar, bisiklet yolları Konya’nın bir spor şehri olması konusunda son dönemlerde çok ciddi mesafeler alındı. Belediye başkanlarımızı tebrik ediyorum” dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek,Karapınar ilçesinde bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Karapınar Müftülüğü Emekli Din Görevlilerine Plaket Takdim Töreni Düzenledi Karapınar Müftülüğü Emekli Din Görevlilerine Plaket Takdim Töreni Düzenledi

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren ASEM, itfaiye amirliği, kitap kafe ve düğün ziyaretleri gerçekleştiren Akyürek, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Karapınar’a kazandırılan yarı olimpik yüzme havuzundada incelemelerde bulundu.

Akyürek, Konya’nın bir spor şehri olması noktasında çok önemli mesafeler kat edildiğini, bunun uygulanmasında başta merkezi hükümet olmak üzere belediyelerin de çok önemli katkıları bulunduğunu ifade etti. Akyürek, “Konya’da, Konya merkez ve ilçelerimizde, spor tesisleri, spor alanları, spor salonları konusunda çok ciddi mesafeler alındı hükümetimiz döneminde. Konya genelinde şu anda 100’den fazla spor tesisiyle gençlerimize hizmet ediyoruz. Çoğunlukla, belediyelerimiz, spor kulüplerimiz ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz denetiminde bu çalışmalar devam ediyor. Amacımız, yüzme bilmeyen hiçbir öğrenci kalmasın, hiçbir gencimiz kalmasın, spor yapmayan hiçbir gencimiz kalmasın. Bu konuda belediyeler olarak da üzerimize düşeni yapmaya gayret ediyoruz. Aynı zamanda Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve il müdürlüklerimiz de büyük bir gayret gösteriyorlar. Gençlik merkezleri, yüzme havuzları, spor salonları, spor tesisleri, parklar, bisiklet yolları Konya’nın bir spor şehri olması konusunda son dönemlerde çok ciddi mesafeler alındı. Belediye başkanlarımızı tebrik ediyorum. Spor İl Müdürlüğü’nde görevli arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Buralarda hizmet veren sporcular, eğiticiler, hocalar bütün arkadaşlarımıza yine aynı şekilde şükranlarımı arz ediyorum”dedi.

Esnaf ve vatandaş ziyaretleri sonrası dedesini kaybeden AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Zengin'in taziyesine katılan Akyürek’e; Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Üyesi İhsan Yıldırım, AK Parti ilçe Başkanvekili Mehmet Şentürk, AK Parti Kadın Kolları İlçe Başkanı Ayşe Taşpınar, ilçe yönetim kurulu ve meclis üyeleri de eşlik etti.