19 Mayıs 1919 da Yakılan Bağımsızlık Ateşi, İlelebet Sönmeyecektir 19 Mayıs 1919 da Yakılan Bağımsızlık Ateşi, İlelebet Sönmeyecektir

Başkan Sözen’in mesajı şöyle:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün  ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir’ ifadesinin ışığında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun ve milli egemenliğimizin bütün dünyaya ilan edilişinin 104. Yıl dönümünü büyük bir coşkuyla idrak etmenin mutluluğu içerisindeyiz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığının teminatı çocuklardır. Bizlere emanet edilen ulusal egemenlik, toplumumuzun her alanındaki ileri atılımlarına öncülük yapacak, kalpleri vatan ve millet sevgisiyle dolu, görev ve sorumluluklarına yürekten bağlı çocuklarımızın emin ellerinde geleceğe taşınacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle yarının büyükleri, geleceğin garantisi çocuklarımız için bir şenlik olan 23 Nisan'ı Yüce Türk Milletine hediye eden Ulu Önder Atatürk'e şükran ve minnet duygularımızı bir kez daha yineliyor ve Türk iş dünyası adına, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın Milletimize kutlu olmasını diliyorum. ”dedi.