Karapınar sınırlarında yer alan Meke gölü yer  altı sularının çekilmesi ve kuraklık gibi sebeplerden dolayı kurudu. Buna rağmen yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin uğrak yer olan Meke gölü, Sonbahar ay’ında da  karavanları ile seyahat eden  yabancı turistlerin ilgi odağı haline geldi.

Fransız,Alman ve Hollandalı turistlerin sıkça ziyaret ettiği göle gelen turistler, kamp yapıp güneşin batışını ve doğuşunu izlemenin mutluğunu yaşıyor.

Sonbahar ay’ının  konukları arasında 4 emekli Alman vatandaşı   aileler  vardı. Karavanları ile Meke gölüne gelen Alman aileler  Sonbahar güneşinin  tadını çıkardı.     

Hans  ve Ute Pfeff ile Rosemarie ve Bernhard Asmus isimli Alman arkadaşlar, Karavanları ile Avrupa turuna çıktıklarını kaydettiler.

Ulusal Süt Konseyi Yönetim Kurulu Toplantısı Karapınar Süt Üreticileri Birliğinde Gerçekleştirildi Ulusal Süt Konseyi Yönetim Kurulu Toplantısı Karapınar Süt Üreticileri Birliğinde Gerçekleştirildi

2 hafta önce Türkiye’ye geldiklerini belirten Ute Pfeff İstanbul,Antalya ,Konya Ve Kapadokya gibi yerleri gezdiklerini belirterek 3 hafta daha Türkiye’yi gezeceğiz. Çok güzel bir ülke hayran kaldık. Seneye yine geleceğiz” dedi.

Türkiye’nin çok güzel olduğunu ifade eden Ute Pfeff,”İlk defa geldiğimi Türkiye bizleri kendisine hayran bıraktırdı. Karavanla istediğimiz yerde kamp yapıyoruz. Her bölgesi çok farklı güzellikte. İnsanları çok samimi ve misafirperver.Meke gölünü fotoğraflardan görmüştük. Ancak gölün susuz olması bizleri hayal kırıklığı yarattı. Ama buna rağmen ilginç yapısı çok güzel. Gölde kampa yapıp güzle bir gün geçirdik. Gün batımı ve gün doğumu çok güzel” diye konuştu.