Fiği dağıtım törenine Karapınar Belediye Başkanı  Mehmet Yaka, Başkan Yardımcısı Halil Aker, Belediye Park ve Bahçeler Müdürü Hakkı Ceyhan, Belediye Personeli ve çiftçiler katıldı.

İbrahim Önal ve AK Parti İlçe Yönetimi  Çiftçi Malları Koruma Başkanı ve Karapınar  Muhtarlar Derneği'ni Ziyaret Etti İbrahim Önal ve AK Parti İlçe Yönetimi  Çiftçi Malları Koruma Başkanı ve Karapınar  Muhtarlar Derneği'ni Ziyaret Etti

Belediye Başkanı  Mehmet Yaka “Konya Büyükşehir Belediyemizin Tarımsal Destek Dairesinin çiftçilerimize yardım amaçlı dağıtmış olduğu Fiği’nin dağıtım törenindeyiz. Belediyecilik her alanda, fiziksel ve alt yapı da olduğu gibi yeni yasa ile tarımsal alanlarda da belediyelerin çiftçilerimize büyük destekleri var. Bu desteklerden bir tanesi de tohum yardımı. Bu tohum yardımı çerçevesinde hak eden vatandaşlarımıza fiğ dağıtımını gerçekleştiriyoruz. İnşallah yeni yılın bu vesileyle tüm çiftçilerimize hayırlı uğurlu olmasını bereketli olmasını temenni ediyorum. Desteklerinden dolayı Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Uğur İbrahim Altay’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.


pusulabet
Editör: Himmet Türkmen