İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Önal  Okul Ziyaretleri Gerçekleştirdi  İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Önal  Okul Ziyaretleri Gerçekleştirdi

Hotamış Mehmetçik Ortaokulu yönetici öğretmen ve öğrencilerinden oluşan 70 kişilik grup ile Tarsus Mersin Silifke gezisi ile öğrenciler ülkemizin farklı güzelliklerini görme imkanı buldu. Mersin'de bulunan tarihi ve turistik yerlerin tanıtılması amacıyla düzenlenen gezi son derece faydalı geçti. grup Tarsus şelalesi, Tarsus hayvanat bahçesi, Nusret Mayın Gemisi, cennet cehennem ören yerleri ve Kızkalesi gezi gerçekleştirildi.

Çanakkale Savaşları sırasında boğaza döşediği mayınlarla savaşın kaderini değiştiren Nusret Mayın Gemisi, restore edildikten sonra 2003 yılından bu yana sergilendiği Mersin'in Tarsus ilçesinde ziyaretçilerini tarihi yolculuğa çıkarıyor. Öğrenciler Nusrate Mayın gemisini gezip büyük bir dikkat ile incelediler.

Yetkililer,” Tarsus tarihi ve doğal güzellikleri ile farklı bir yer. Etkileyici tarihi eserleri barındırıyor. Turizm açısından ziyaret edilen yerlerden biri Nusret Mayın Gemisi. Buraya gelen insanların tüyleri diken diken oluyor. O dönemi hatırlamaları ve yaşamaları çok önemli. Nusret Mayın Gemisi sadece Türkiye'nin kaderini değil tüm dünyayı da etkiledi, o bakımdan önemli."dedi.