Makyajlı enflasyon rakamlarına halkımız da inanmıyor" dedi. 

Türkiye İstatistik Kurumu haziran ayına ilişkin tüketici ve üretici fiyat endekslerini yayımladı. TÜİK verilerine göre haziran ayı enflasyonu 3,92 olurken yıllık enflasyon 38,21 olarak duyuruldu. 
ENAG'A GÖRE ENFLASYON YÜZDE 108
Akademisyenlerin ve ekonomistlerin bağımsız biçimde oluşturduğu Enflasyon Araştırma Grubu (ENAG), geçtiğimiz günlerde haziran ayına ilişkin enflasyon verilerini açıklamıştı.
ENAG verilerine göre, aylık enflasyonun yüzde 8,54; yıllık enflasyonun ise yüzde 108,58 olarak hesaplanmıştı.
Ocak-haziran dönemi enflasyon oranı ise yüzde 50.53 olmuştu.
"KOMİK DURUMA DÜŞÜYORSUNUZ"
Gelecek Partisi Konya Milletvekili Hasan Ekici, TÜİK'in açıkladığı enflasyon rakamlarına tepki gösterdi. Enflasyon rakamlarının gerçeklikten uzak olduğunu ifade eden Ekici, şunları söyledi:
"Kötü ekonomi politikaları nedeniyle, ülke ekonomimizin felaket bir durumda. Hemen hemen her gün fahiş bir zam haberiyle uyandığımız bugünlerde TÜİK yine açıkladığı rakamlarla bizi şaşırtmadı. Eğer enflasyonla gerçekten mücadele etmek istiyorsanız ilk olarak gerçek oranları açıklayıp, daha sonra doğru adımları atmanız gerekiyor. Makyajlı şekilde açıkladığınız enflasyon oranlarına halkımızda inanmıyor, komik duruma düşüyorsunuz." 
"EMEKLİLERİMİZE BUNU REVA GÖRMEYİN"
Enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından emeklilerin de umduğunu bulamadığını söyleyen Hasan Ekici, "Emeklilerimiz açıklanan 6 aylık enflasyon farkından ne de iktidarın teklifinden umduğunu bulamadı. Memur emeklileri, memurlara yapılan seyyanen zamdan yararlanamazken, kök aylığı 7 bin 500 TL'nin altında kalan SSK ve BAĞKUR emeklileri ise yine aynı maaşı almaya devam edecek. Bu oranları emeklilerimize reva görmeyin. Emeklilerimiz için refah içinde yaşayabilecekleri bir zam yapılmalı" dedi. 
"MAAŞ ZAMMI ŞİMDİDEN BUHAR OLDU"
Memurlara yapılan maaş artışının da gelen zamlarla birlikte ellerine geçmeden eridiğine dikkati çeken Ekici, "Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim vaadinde en düşük memur maaşının 22 bin lira olacağını söylemişti.  O dönemde 22 Bin TL, bin 119 dolardı. Bugün Dolar kuru 26 TL oldu, ve bugün itibariyle 22 Bin TL 846 dolara düşmüş durumda. Memurlarımızın maaşına yapılan artış, gelen zamlarla birlikte şimdiden buhar oldu" şeklinde konuştu. 
"ELİNİZİ HALKIMIZIN CEBİNDEN ÇEKİN"
Son günlerde art arda gelen zam haberlerine de tepki gösteren Gelecek Partisi Konya Milletvekili Hasan Ekici, "Hemen hemen her gün temel gıda ürünlerine zam gelmeye devam ederken, iktidar MTV'de de bir sefere mahsus yüzde 100 yaptı. Bunun yanında TOGG'a yüzde 27 zam yapılırken, akaryakıt fiyatları da yerinde durmuyor. İktidar yanlış ekonomi politikalarının faturasını halkımıza kesmiş durumda. Elinizi zaten zar zor geçinen halkımızın cebinden çekin" dedi.