7-15 yaş arası kız ve erkek öğrencilere yönelik olan Genç KOMEK atölyeleri; Konya Büyükşehir Belediyesi Aile Sanat ve Eğitim Merkezleri’nin (ASEM) Karatay, Meram, Selçuklu ve Mümine Hatun şubeleri ile Akabe KOMEK’te hafta sonları 10 farklı alanda eğitim verecek.

Genç KOMEK Atölye eğitimlerinde; 3D modelleme ve baskı, phyton ile nesne tespit etme, mobil uygulama, algoritma, kodlama, arduino, arduino delta, p4c, gitar, bağlama, ukulele, keman, piyano, yan flüt, çocuk korosu, akıl ve zeka oyunları, oyunlarla matematik, resim, karikatür, tiyatro, drama, gastronomi, tekvando, jimnastik, eskrim, ingilizce, ingilizce konuşma, Elif-Ba, Kur’an-ı Kerim ve değerler eğitimi gibi 30 farklı branş yer alıyor.

MEDAŞ'tan Karapınar'a Dev Yatırım MEDAŞ'tan Karapınar'a Dev Yatırım

Kayıt sürecinin tamamlanmasının ardından Genç KOMEK Atölye’de sınavlar, atölyenin özelliğine göre teorik ya da uygulamalı olmak üzere uzman eğitmenler tarafından oluşturulan sınav komisyonu ile 4-5 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Dersler dışında isteyen her öğrenciye planlanan saatlerde yüzme eğitiminin de verildiği Genç KOMEK Atölye’de devam zorunluluğu bulunan eğitimler kapsamında her öğrencinin 5 gün devamsızlık hakkı bulunuyor.

Genç KOMEK Atölye’de öğrencilere öncelikle istedikleri branşlarda eğitim vermek, hayallerine erişmelerine yardımcı olmak, seçtikleri branşlarda etkinliklere ve projelere dahil olacakları altyapıyı hazırlamak amacıyla başlayan kayıtlar, 31 Ekim tarihine kadar komek.org.tr adresinden gerçekleştirilecek.

Editör: Himmet Türkmen