Akşehir ve Yöresi Yörükleri Yardımlaşma Dayanışma Kültür Derneği (AKYÖRDER) tarafından Cankurtaran Mahallesi Deve Boynu Yaylası'nda düzenlenen 24. Yörük Türkmen Kültür Şöleni renkli görüntülere sahne oldu. Şölene Gelecek Partisi Konya Milletvekili Hasan Ekici, Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Ahmet Arslan'ın yanı sıra yönetim kurulu üyeleri de katıldı. 
Gelecek Partili heyeti, şölende Yörükler tarafından kurulan çadırları tek tek ziyaret ederek, Yörüklerle sohbet etti. 
"HER YIL BU ŞÖLENİ YAŞATIYORLAR"
Ziyaretlerin ardından açıklama yapan Gelecek Partisi Konya Milletvekili Hasan Ekici, şöleni organize eden dernek ve mahalle muhtarlığına teşekkür etti. Ekici, "Akşehir ve Yöresi Yörükleri Yardımlaşma Dayanışma Kültür Derneği ile Cankurtaran Mahalle Muhtarlığı tarafından bu yıl 24.'sü düzenlenen Yörük şölenine il başkanımız Ahmet Bey, ilçe Başkanımız Fatih bey yönetim kurulu üyelerimizle birlikte iştirak ettik. Bugün Yörük geleneklerimizi gelecek nesillere taşımak ve kültürümüzü korumak adına önemli bir etkinlik. Dernek başkanımız ve Cankurtaran Mahalle muhtarımızı tebrik ediyor ve teşekkür ediyoruz. Her yıl bu şöleni yaşatıyorlar. Gördüğünüz gibi Türkiye'nin dört bir yanından Yörük Türkmen çocukları gelenekleri yaşatmak için Cankurtaran Yaylası'nda bir araya geliyorlar. Biz de bu vesileyle bir araya geldik" dedi. 
24 OĞUZ BOYUNA SELAM OLSUN"
Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Ahmet Arslan ise, "Ben de hem Dernek başkanımıza hem de mahalle muhtarımıza teşekkür ediyorum. Buradan 24 Oğuz boyuna ve Yörük Türkmenlerine selam olsun diyorum" şeklinde konuştu.( H. Merkezi )