Konya’nın Dârülmülk Oluşunun 927. Yılında Selçuklu Sultanları Anıldı Konya’nın Dârülmülk Oluşunun 927. Yılında Selçuklu Sultanları Anıldı

Son yaşanan olayların, iki devletli çözümün ve başkenti Kudüs olan bağımsız Filistin devletinin kurulmasının şart olduğunu bir kez daha gösterdiğini kaydeden Başkan Altay, “İsrail, neredeyse bir asra yakın bir süredir sistematik olarak Filistin topraklarını işgal ederek yüzbinlerce Filistinliyi kendi vatanlarından ayrılmaya mecbur bıraktı. Bu haksız politika nedeniyle Filistin toprakları onlarca yıldır barıştan ve huzurdan mahrum kaldı. İki gündür yaşanan gelişmelerin en büyük sorumlusu da kutsal değerlere saygısızlık etmekten çekinmeyen ve mütemadiyen Gazze’deki sivillerin üzerine savaş uçakları gönderen İsrail’dir. İsrail’in bu tavrı yalnızca Müslümanların değil tüm insanlığın vicdanında açılmış bir yaradır. Duamız ve desteğimiz her zaman Filistin halkının yanındadır” dedi.

Filistin’de bir an önce barışın ve huzurun tesis edilmesini istediklerini vurgulayan Başkan Altay, “Daha fazla sivilin zarar görmemesi için tarafları barış masasında müzakere etmeye davet ediyoruz. Ümit ediyorum ki daha fazla yıkım yaşanmadan bu çatışmalar son bulur ve bölgede kalıcı barış hüküm sürer” ifadelerini kullandı.

Editör: Himmet Türkmen