Selçuk Üniversitesi Karapınar Aydoğanlar Meslek Yüksekokulu’nda (MYO) 2021-2022  akademik yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Diplomalarını alan öğrenciler, törende hep birlikte keplerini havaya atarak mezun olmanın mutluluğunu yaşadı.

Karapınar Aydoğanlar MYO Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen törene,  İlçe Kaymakam vekili Veli Avcı, , Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Selçuk Üniversitesi Karapınar Aydoğanlar MYO Müdürü Öğretim görevlisi . Naim Çağlar Diri,Emniyet Müdür Muharrem Mete , İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Önal.Ziraat Odası Başkanı Durmuş Üner,Süt Üreticileri  Birliği Başkanı Mehmet Tartan ,Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mustafa Ünver , Ticaret Borsası Genel Sekreteri Halil Tüysüz, Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Hakkı İnci, MYO Genel Sekreteri Habip Ergin,müdürler, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşın okunmasının ardından Kürsüye gelen Okul Müdürü Öğretim Görevlisi Naim Çağlar Diri,Okulun her geçen gün eğitim kalitesinin arttığını söyledi. ” 1993 yılında kurulan Meslek Yüksekokulun27. dönem mezuniyet törenini gerçekleştirdiklerini kaydeden Müdür Diri,  Toplamda 175 mezun verebileceğimiz 2021-2022 Akademik Dönemde; Laborant ve Veteriner Sağlık Programından 76, Alternatif Enerji Kaynakları Teknolojileri programından 32, Süt ve Ürünleri Teknolojileri Programından 4, Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi Programından 29, Özel Güvenlik ve Koruma Programından 28, Yerel Yönetimler Programından 5 öğrencimiz mezun olabilecektir. 2017 yılında, Türkiye’de bir ilke imza atarak TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi belgesini alan ilk yükseköğretim kurumu olma özelliğini taşıyoruz.  S.Ü. Karapınar Aydoğanlar MYO donanımla ve alanında uzman akademik personeli, işini severek yapan idari personeli ile ülkemizde ve S.Ü. bünyesinde “Örnek Bir Okul” olarak gösterilmeye devam etmektedir. 2021 yılında 105 Ton Buğday, 181 Ton Danelik Mısır üreten MY Okulumuz S.Ü. Ziraat Fakültesine ve Veteriner Fakültesine destek olan bir duruma gelmiştir.” Dedi.

Bizim Çocuklar hız kesmiyor Bizim Çocuklar hız kesmiyor

Mezun olan öğrencilere de seslenen Okul Müdürü Diri,” eğitim hayatınızdaki önemli dönüm noktalarından olan Ön lisans eğitiminizi başarıyla tamamladınız. Önünüzde kendiniz, aileniz ve ülkemize karşı sorumluluklarınızın olduğu bilinciyle yapacağınız çok şey var. Her son yeni bir başlangıçtır bilinciyle kariyer basamaklarını hızla tırmanacağınıza olan inancım tamdır” diye konuştu.

Belediye Başkanı Mehmet Yaka ise, Okulun  her yönü ile örnek bir okul olduğunu kaydederek,Eğitim kalitesini bildiğimiz okulumuzdan mezun olan öğrencilerimize bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyorum.Okulumuzun akademik ve idari personelinde teşekkür ediyorum.” Dedi.

MYO 2021-2022 Akademik Yılı Okul Birincisi Özel Güvenlik ve Koruma Programı Öğrencisi Özge Özmen ise, İki yıl önce çıktığımız bu yolu bugün burada sonlandırıyoruz. Yorucu vize ve finalleri, bizi sabahlatan ödevleri geride bırakıyoruz. Özellikle öğrencilik hayatımız bitti demiyorum arkadaşlarım. Bugün burada bir bitişin yanında yepyeni bir başlangıç yapıyoruz aslında ve şunu unutmayalım arkadaşlarım diplomalar sadece meslek kazanmak içindir. Bizi hayata karşı güçlü kılan tek başına diplomalarımız değildir. Diplomanın arkasında bizim hangi birikim ve deneyimle doldurduğumuzdur.Bütün arkadaşlarımın yolu açık olsun” dedi.

Okul Birincisi Özge Özmen   yaş kütüğüne plaket çaktı. Okulun eski sekreteri  olan ve emekliye ayrılan Durmuş Yarımoğluna’da teşekkür plaketi verildi.

Protokol üyeleri ve öğretim üyeleri, öğrencilere diplomalarını verdi. Diplomalarını alan öğrenciler, törende hep birlikte keplerini havaya atarak mezun olmanın sevincini yaşadı. Mutluluklarını aileleriyle paylaşan öğrenciler, fotoğraf kareleriyle anılarını ölümsüzleştirdi.

( M. Korkuzuz )