KİGAL, 2023-2024 eğitim ve öğretim yılına Okul müdürü, idari kadro ve öğretmenler tarafından fiziksel yönden değişiklik yaparak hazırlanıyor.
Okul Müdürü Ünal Cesur, Müdür Yardımcısı Mustafa Bilici, Uğur Şencanlı , ve bir çok öğretmen , okulun Boya-badanasıyla temizlik işlerini  tasarruf sağlama adına kendileri yapıyor. 460   öğrencinin eğitim ve öğretim göreceği okulda 35   öğretmenin görev yaptığını belirten Okul Müdürü Ünal Cesur, okulumuzun yeni eğitim öğretim yılına daha farklı girmek adına okulumuzda bir çalışmak yapmak istedik. Ancak istenilen rakamlar çok fazla olunca, Kendimiz bu işi yapmaya karar verdik” dedi.
Boyaları Okul-Aile Birliğinin temin ettiğini ve okuldaki eksiklikleri tespit ederek gidermek istediklerini belirten Müdür Cesur,” Öğretmen arkadaşlarla el ele vererek öğrencilerimize okulu ve sınıfları boyayarak okullarında gönül işbirliği yaptıklarını kaydetti.
Öğretmen  arkadaşlarımızla  en kısa zamanda boya işini bitireceklerini belirten Müdür Ünal Cesur, "Okulun boya ve badana için istenilen rakam çok fazla. Bizlerde bunun yerine kendi işimizi kendimiz yapmaya karar verdik. Boyadan anlayan öğretmen arkadaşlarımızla güle oynaya  boyama işini yapıyoruz. Bazen öğrencilerimizde bize katılıyor. Okul hizmetlimiz ve bizler okulumuzu  severek boyuyoruz. 4 katlı okulumuzun iç boyasını yaptığımız zaman 21 bin liralık bir tasarruf sağlamış olacağız. Okulumuz her alanda örnek okuldur .Bunun yanında sayısız başarılar kazandık. Elde ettiğimiz başarıları devam ettirmek istiyoruz. Eğitimdeki başarımızın devamı için binanın fiziki şartlarını da iyileştirmek için çalışıyoruz. Bu kapsamda okul idarecilerimiz, öğretmenlerimiz ve hizmetli arkadaşlarımızla birlikte öğrencilerin daha kaliteli ve temiz bir ortamda eğitim alabilmeleri için, elimizden gelen becerileri kullanarak okul binasının boya ve tadilat çalışmalarını yapmaktan mutluyuz.” dedi.