Konya Bilim Merkezi'nin 5. Astronomi  Festivali Gökyüzü Meraklılarını Bir Araya Getirdi Konya Bilim Merkezi'nin 5. Astronomi  Festivali Gökyüzü Meraklılarını Bir Araya Getirdi


Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, şehir merkezinde son dönemde hayata geçirdikleri en önemli yol yatırımlarından birinin de Necmettin Erbakan Caddesi olduğunu ifade etti.
Konya için önemli bir işte daha büyük bir aşama kaydettiklerini vurgulayan Başkan Altay, "Üç etaptan oluşan caddemizin yapımı tamamlanan üçüncü etabını geçtiğimiz ay trafiğe açmıştık. Fatih Caddesi'nden başlayarak Azerbaycan Caddesi ve Gazze Caddesi üzerinden Antalya Çevre Yolu'na bağlantı sağlayacak 3,5 kilometrelik Necmettin Erbakan Caddemizin birinci etabı olan Fatih Caddesi ile Eski Meram Caddesi arasında da çalışmaları tamamladık ve caddenin bu kısmını da bugün itibariyle trafiğe açtık. Bu kısım gidiş-geliş çift şerit olmak üzere 9 metre genişliğe sahip. İnşallah bahar aylarıyla birlikte caddenin geri kalan bölümünü de tamamlamayı hedefliyoruz" diye konuştu.
Meram bölgesinde kesintisiz bir ulaşım sağlayacak caddenin şehir içi ulaşımı da önemli oranda rahatlatacağını kaydeden Başkan Altay, "Yaklaşık 400 milyon lira kamulaştırma bedeli, 100 milyon lira da altyapı ve asfalt bedeli olmak üzere toplamda 500 milyon liralık bir işi daha Konya'mıza kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Şehrimiz için hayırlı olmasını diliyorum" sözleriyle konuşmasını tamamladı.
Başkan Altay Öğrencilerle Ve Esnafla Buluştu
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Çalışan Gençlik Meclisi üyeleriyle birlikte 100. Yıl Mesleki Eğitim Merkezi'nde gençlerle buluştu.
Gençlere eğitim hayatlarında başarılar dileyen Başkan Altay, Çalışan Gençlik Meclisinin faaliyetleri kapsamında gençlerle bir araya gelmenin mutluluk verici olduğunu ifade etti.
Konyalı çalışan gençleri Çalışan Gençlik Meclisi çatısı altında görmek istediklerini belirten Başkan Altay, "Gençlerimiz için çeşitli faaliyetler, programlar düzenliyoruz. Böylece hem sizin sosyal hayatınıza katkı oluyor hem de Büyükşehir Belediyesiyle bir tanışma imkanı oluyor. Çalışan Gençlik Meclisimize teşekkür ediyorum. Sizlere de başarılar diliyorum" diye konuştu.
Başkan Altay daha sonra Zafer Sanayii'nde esnafları ziyaret ederek hayırlı işler temennisinde bulundu.
 

Editör: Himmet Türkmen