Karapınar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu  Başkanı Ahmet Ulusoy’un Bayram Mesajı Karapınar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu  Başkanı Ahmet Ulusoy’un Bayram Mesajı

Karavanları  ile dünyada bir çok ülkeyi gezen  ve Meke  krater gölüne ziyarete gelen Fransız çift, 2 boyunca doğa ile iç içe olduklarının söyledi.
Meke Gölü yeraltı sularının çekilmesi ve kuraklık gibi sebeplerden dolayı kurudu. Buna rağmen yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olan Meke Gölü, kış mevsiminde de karavanları ile seyahat eden yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Fransadan karavanları ile yola çıkan ve bir çok Avrupa ülkesini gezdikten sonra Türkiye’ye ulaşan, Joseph Reincke 
Amélie Vastel Reincke çifti  Meke Gölünde mola verdi. Yürüyüş yapıp, gün batımını ve gün doğumunu izleyen turistler 2 gün boyunca burada kamp yaptı.
Fransız Çift, 4 ay önce Fransa’dan ayrıldık. Macaristan,Sırbıstan,Bulgaristan’ı gezip Türkiye’ye ulaştık.3 hafta daha Türkiye’yi gezeceğiz. Burası çok güzle bir ülke. İnsanları çok misafirperver. Kültürel yerleri gezip insanlarla tanışıyoruz.Türkiye’nin Yemekleri harika. Etli ekmek ve Adana kebap çok güzel. Sıcak bir mevsimde yeniden gelmek istiyoruz.Meke gölünde 2 gündür kamptayız. Çok sakin bir yer.Ama suyunun olmaması çok üzücü.Her şeye rağmen ilginç bir yer” dedi.

Editör: Himmet Türkmen