Konya Büyükşehir’in Yarışmalarında Başarı Gösteren Öğrencilere Ödülleri Verildi Konya Büyükşehir’in Yarışmalarında Başarı Gösteren Öğrencilere Ödülleri Verildi

9 günlük bayram tatili nedeniyle ilçe dışında yaşayan Karapınar’lılar ilçedeki doğal güzellikleri gezdi. Bunlardan birisi olan Lavanta bahçesi ve Acıgöl seyir tepesi her yaştan insanın akınına uğradı. . Özellikle İlçe dışından gelen Karapınar’lılar mükemmel manzarayı hayranlıkla izledi
Karapınar Kaymakamlığı ve Karapınar Belediyesi tarafından ekilen Karapınar'da mor renkli göl manzaralı lavanta tarlaları, Ramazan Bayramında ilgi odağı oldu. Acıgöl manzaralı tarlalara gelen ziyaretçiler mor çiçekler arasında dolaşıp, seyir tepesinde Acıgöl'ü izleyip fotoğraf çektirdi. 
Lavanta bahçesi Karapınar- Adana Karayolu  10. kilometre mesafede Acıgöl’ün hemen yanı başında yer alıyor. Günlük 25 bin aracın geçtiği yol güzergahında seyreden yolcularda bu güzel manzarayı izliyorlar.
Lavanta bahçesi ziyaretçilerinden Akif Çağıran,” İlçe dışından misafirlerimiz gelmişti. Onlarla birlikte lavanta bahçesini gezdik.Acıgöl’ü en tepe noktadan izlediler. Çok hoşlarına gitti” dedi.