Anneler Günü Etkinliği Kadın Kursiyerlerin Ekonomisine Destek Oldu Anneler Günü Etkinliği Kadın Kursiyerlerin Ekonomisine Destek Oldu

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, şehirdeki kadim mirası yaşatmak ve sonraki nesillere aktarmak için çalışmalar yaptıklarını belirterek, şunları kaydetti"Şehirleri ihya ve imar etmek yalnızca yollar, köprüler inşa etmekle mümkün kılınmaz. Biz de şehrimizi daha iyi yarınlara kavuşturmak için çeşitli yatırım çalışmalarımızın yanında sosyal ve kültürel faaliyetlere de önem veriyoruz. Bu kapsamdaki etkinliklerimizden olan Konya Kitap Günleri, bu yıl da büyük ilgi görüyor. Kitapseverlerin hem kitaplarla hem de çok sayıda etkinlikle buluştuğu Konya Kitap Günleri 15 Ekim'e kadar devam edecek. Tüm kitapseverleri bekliyoruz."
KİTAPSEVERLER ETKİNLİLERİ İLGİYLE TAKİP EDİYOR
Etkinliğin 6. gününde Konyalılarla bir araya gelen Necmettin Nursaçan, "Allah'ı ve Sevgili Peygamberimizi Nasıl Sevmeliyiz?" başlığında, Mehmet Fatih Çıtlak "Sema ve İslam", Hüseyin Muşmal, "Konya'dan Yurtdışına Kaçırılan Mirasımız", Ruşen Eşref Bayraktar - Özgür Gez, "Dil Çağı", Bekir Biçer "Mukayeseli Türk, Arap ve Kürt Milliyetçiliği", Yasin Aktay "Dostluk Politikaları", Bestami Yazgan "Kitaplarla Dost Olmak", Ekrem Özdemir "Dostoyevski'nin Aşıkları", Sara Gürbüz Özeren "Kitap Okumanın Önemi", Mehmet Ali Bulut "Mümince Duruş Zamanı" ve Gri Koç - Gökhan Müftüoğlu "Sınav Kazandıran Taktikler" başlıklarında söyleşi gerçekleştirdi. Ahmet Özhan da Konyalılarla buluşarak söyleşi ve imza etkinliği gerçekleştirdi.
15 EKİM'E KADAR DEVAM EDECEK
Bu yıl 10'uncusu düzenlenen "Konya Kitap Günleri", milyonlarca kitap, 126 yayınevi, 112 yazar, konferanslar, imza günleri, yazar buluşmaları, atölye çalışmaları, gösteriler ve tiyatrolarla kitapseverleri ağırlamaya devam ediyor.
Konya'da adeta kitap bayramı coşkusu yaşatan, Anadolu'nun en büyük kitap etkinliği olan Konya Kitap Günleri, 15 Ekim'e kadar Selçuklu Kongre Merkezi'nde 10.00 - 21.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.( H. Merkezi )