Öğrenciler iki dönemli eğitim yılını tamlayarak karnelerini aldılar. Bazı öğrenciler bir üst sınıfa geçerken kimi öğrencilerde mezun olarak okullarına veda ettiler. Karapınar'daki 62 okulda 10.750 öğrenci karne heyecanı yaşadı. Öğrenci ve velilerin karne heyecanlarına Karapınar protokolü de eşlik ettik. İslik İlkokulu, Gazi Mustafa Kemal İlkokulu'nda yapılan karne programına Karapınar Kaymakamı, Belediye Başkanı, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve diğer protokol üyeleri de  katıldı.

Karapınar Milli Eğitim Müdürü İbrahim Önal karne programında yapmış olduğu konuşmada şunları ifade etti. " 2022-2023  Eğitim-öğretim yılını geride bırakırken İslik İlkokulu, Ortaokulu ve Gazi Mustafa Kemal ilkokulumuzda; Kaymakamımız Sayın Oğuz Cem MURAT’ın ve Belediye Başkanımız Sayın Mehmet YAKA’nın katılımı ile öğrencilerimizin karne heyecanına ortak olduk.

Yoğun bir dönem geçiren, geleceğimizin umudu, ülkemizin istikbali olan öğrencilerimizin ve onları hayata hazırlayan kıymetli öğretmenlerimizin iyi bir tatil geçirmelerini, başarılarının ve azimlerinin artarak devam etmesini diliyoruz.

Sevgili öğrenciler, 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılında ortaya koyduğunuz gayret ve çalışmaların sonucunda karnelerinizi alıyorsunuz. Karne heyecanınıza içtenlikle katılıyor, sizlerle birlikte aynı heyecanı yaşıyoruz. Karne notlarınız ne olursa olsun, umudunuzu, cesaretinizi, inancınızı ve kendinize olan güveninizi diri tutarak tatilinizi iyi geçirin. Düzenli, disiplinli ve planlı çalışan insanlar, içinde bulundukları şartları değiştirerek, mutlaka iyi bir yere gelecektir. Çalışma azminiz ve motivasyonunuz hiçbir zaman sönmesin. Öğrencilerimizin;  tatilde aile büyüklerini ziyaret etmeyi, kitap okumayı ihmal etmeden bol bol dinlenerek yeni döneme iyi  hazırlanmalarını temenni ediyoruz.

Saygı değer öğretmenler, bilgiyle nesiller inşa ederek geleceğimize tohumlar serpen kıymetli öğretmen arkadaşlarımız, çocuklarımızda var olan cevherleri hassasiyetle işliyorsunuz. Bir hayat biçimine dönüşmüş mesleğinizi icra ederken ortaya koyduğunuz fedakârlıklarla nice başarıların altında sizin emekleriniz var. Sürekli değişen dünyada ve pek çok yeniliğe imza atılan eğitim sistemimizde sizlerin de kişisel ve mesleki gelişiminizi ihmal etmeyeceğinize gönülden inanıyoruz.

Değerli veliler; çocuklarımızı sadece dönem veya yıl sonunda aldıkları notlarla değerlendirmeyiniz. Bazı öğrencilerin karnelerinde arzu edilmeyen notlar olabilir. Çocuklarımızın sosyal, zihinsel, duygusal ve fiziksel potansiyellerinin karnelere sığmayacak kadar zenginliğe sahip olduğunu unutmamalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizi yarınlara taşıyacak olan öğrencilerimizi, onları hayata hazırlayan kıymetli yönetici ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor,  mutlu ve huzurlu bir tatil geçirmelerini diliyoruz."