Karapınar ilçesinde 40 sene önce askerlik yapan arkadaşlar düğünde bir araya geldi.   Acemi birliklerini Isparta Eğirdir Komando taburunda yapan askerler daha sonra Usta birlikleri olan Hakkari’ye gittiler. 40 sene sonra Karapınar’da Durmuş Ali Diri’nin oğlu Yusuf’un düğününde bir araya gelen 20 arkadaş aileler ve çocukları ile birlikte yeniden bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadılar.  Asker arkadaşları, 1983-84  yıllarında vatani görevini birlikte yaptıkları Durmuş Ali Diri’nin oğlunun, Belediye Düğün salonunda  evlenme törenine katıldı. Eski askerler, düğünde hem eğlendi hem de  askerlik anılarını anlatarak birbirleri ile hasret giderdi.  Ali Diri, oğlunun düğüne katılan asker arkadaşlarına teşekkür ederek, , Türkiye'nin farklı illerinden düğüne katılan asker arkadaşlarıyla yaklaşık 40  yıl önce Eğirdir ve Hakkâri’de aynı koğuşta kaldıklarını ve aynı karavanaya kaşık salladıklarını söyledi.

Oğlunun düğününde asker arkadaşlarını  yeniden bir arada olmaktan ve onları görmekten çok mutlu olduğunu dile getiren Diri, şöyle konuştu:" Buradaki arkadaşlarımın hepsi terörle omuz omuza mücadele etti. Yeniden bir arada olmak anılarımız tazelemek ve o yılları yad etmek müthiş bir duygu. Asker arkadaşlarımızla hepimiz birbirimize değer veriyoruz. Türkiye'nin neresinde olursa olsun askerde 'mavi bere' takan  tüm arkadaşlarımıza selam gönderiyoruz”  Dedi.
Bursa’dan gelen Ömer Aydoğdu adlı   vatandaş” Yıllar sonra bu güzel günde bir araya geldik .Çok mutlu olduk. Arkadaşlarımız ile tekrara görüşmek nasip oldu. Askerde başlayan dostluğumuz hala devam ediyor.” Dedi.