2 Gün önce ülkemize  gelen ve 1 ay boyunca ülkemizi gezecek olan Fransız turist Frank Deverdun Adana, Mersin gibi illeri gezdi. Daha önce bir kaç sefer Türkiye ye geldiğini söyleyen Fransız Deverdun, Ülkemizin Doğal güzelliklerine adeta aşık olduğunu belirterek, buradaki Eşsiz güzelliklerin dünyadaki bir çok yerinde bulunmadığını ve insanların çok samimi ve sıcakkanlı  olduğunu  ifade etti.

Karapınar Sultan Veled KYK Yurdu'nda Öğrencilerle Kadir Gecesi İftar Programı Karapınar Sultan Veled KYK Yurdu'nda Öğrencilerle Kadir Gecesi İftar Programı

Daha öncede Türkiye’ye geldiğini ve Türkiye’yi çok sevdiğini belirten Deverdun, Konya, İstanbul, Antalya ve İzmir gibi şehirleri  kiraladığı otomobil ile gezeceğini  belirten Fransız  Mühendis Deverdun,  Meke Gölünü İnternet üzerinden gördüğünü ve gezmek istediğini belirtti. Ancak gölün bulunduğu   duruma üzüldüğünü belirten Deverdun,”  Gölün kuruması ile üzücü. Ancak  göl hala ilgi çekiyor. Gölün   kuruması karşısında neden bir şey yapılmadığını merak ediyorum.  Tüm Dünyada kuraklık ve susuzluk çok büyük bir problem. İnsanlar bu konuda önlemler alıp suları dikkatli kullanmalı ve bilinçlenmelidir” dedi.