Karapınar Yeşilay Şubesi tarafından düzenlenen etkinlikte Konya İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince bilgilendirme yapıldı.
Programda konuşmacı olarak Konya İL Jandarma Komutanlığı Narkotik Şubede görevli J.Kıdemli Başçavuş Ulaş Ceylan ile Kıdemli Üstçavuş Hüsniye  Aysabar  katıldı.
Uyuşturucu maddenin tanımı, başlama nedenleri, madde bağımlılığı, bağımlılık döngüsüde detaylıca anlatıldı
J.Kıdemli Başçavuş  Ulaş Ceylan, Annelerin  büyük görev düştüğünü belirterek, Çocukların nerede gezdiğini ve kimlerle arkadaşlık ettiklerini bilmeleri gerektiğini söyledi.

 Uyuşturucu sorununun genç nesilleri tehdit ederek  toplumların geleceğine zarar verdiğini belirten J.Başçavuş Ceylan şunları İfade etti: “ Gençlerimiz arasında Uyuşturucu kullanımı  çok yaygın. Bunu nedenleri  arasında en önemlisi   çevre faktörü . Günümüzde  çok çabuk alışıyorlar ve ulaşıyor. Erkek çocukları annelere daha iyi anlaşıyor .Annelerle her şeyi konuşabiliriz.Çocuklarımızı kontrol etmek  zorundasınız.Bu annelerin  en önemli görevleri arasındadır.Uyuduktan sonra giysilerini bakmalısınız. Uyuşturucuya yönelik bir şey var mı diye bakabilirsiniz.. .Bu tehlikelerden nasıl uzak tutarız o amacı taşımalıyız.Uyuşturucu maddeye , merak etkisi,arkadaş ortamı,,özenme,alevi ve kişisel sorunlar, ve eğlence amaçlı gibi sebeplerden alışabiliyor.Kullanımda erken fark edilmesi hayat kurtarır.Her şey anne ve babada bitiyor.Çocuğunuzda fiziksel ve ruhsal değişiklikler  fark etmişseniz bizlere  haber verebilirsiniz” dedi.
Seminer sonrası katılımcılara proje ile ilgili el broşürü dağıtımı yapılarak anne ve babalara çocukları ile ilgilenmeleri, çocuklarının davranışlarındaki değişimleri gözlemlemeleri ve arkadaş çevrelerini iyi tanımaları konusunda uyarılarda bulundu.
Programa İlçe Milli Eğitim müdür İbrahim Önal,İlçe Jandarma Komutanı J.Kıdemli Başçavuş Mustafa Sönmez,Yeşilay Konya Şube Başkanı Dr. Zeliha Üstün Argon,Yeşilay Karapınar Şube Başkanı Erhan Uysal ile anneler katıldı.