Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin öncülüğünde büyük bir özveriyle hazırlanan 'Sakarya Uluslararası Bisiklet Festivali' projesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandı.SAKARYA (İGFA) - Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Erkem Yüce'nin müjdesini verdiği 2022 Ağustos ayında gerçekleştirilecek UCI Dağ Bisikleti Eliminatör Dünya Kupası'nın hazırlıkları tüm hızıyla devam ederken Cumhurbaşkanlığı'ndan herkesi sevindiren bir haber daha geldi.

Başkan Yüce'nin 'Dünya Bisiklet Şehri' unvanıyla şehri bir dünya markası yapmak ve organizasyonları taçlandırmak için hazırlanması konusunda hassasiyet gösterdiği Sakarya Uluslararası Bisiklet Festivali projesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandı.

Erdoğan'ın imzasıyla Cumhurbaşkanlığı himayelerine alınan proje, Başkan Ekrem Yüce’nin üzerinde büyük özveriyle çalıştığı projelerden bir tanesiydi.

Ağustos ayında Avrupa'nın en büyük bisiklet tesislerinden bir tanesi olan Ayçiçeği Bisiklet Vadisi'nde start alacak UCI'nin dünya yarışları, gerçekleştirilecek festivalle renklenecek.

Festival, vadi alanında konser, etkinlikler ve gösterilerle geçecek. Ayrıntıları henüz tam olarak açıklanmayan program kapsamında Türkiye'nin önemli sanatçıları ağırlanacak, hatıralarda yer alacak şovlar ve organizasyonlar gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür eden Başkan Yüce, "Sakarya'mızı bisiklette marka yapmak için gerçekten önemli adımlar atıyoruz. Dünya Bisiklet Birliği, şehrimizde gerçekleştirilen tüm organizasyonlardan memnuniyet duydu ve Sakarya'yı önemli bir durak olarak seçti. Biz de spor olmadan şehir olmaz düşüncesiyle güzel kentimizi sporda bir yıldız haline getirmek için gündüz-gece çalıştık. 2022 yılına damga vuracak dünya yarışlarında bu yıl bir festivali başlatacağımızı açıklamıştık. Projemizi hazırladık ve Allah'a hamdolsun herkesin beklentisini karşılayacak bir program ortaya çıkardık" diye konuştu.

CUMHURBAŞKANINA TEŞEKKÜR

Uluslararası festivalin Erdoğan tarafından onaylandığını ifade eden Başkan Yüce, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı tarafından imzalandığını açıkladı. Başkan Yüce, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, özel kalemi Hasan Doğan, İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı’ya ayrı ayrı teşekkür etti. "Sakarya'nın artık şehrin sembolü olan bisiklet alanında uluslararası bir festivali var" diyen Yüce, "Bu festivalle her yıl dünyanın dört bir yanından gelen misafirleri ağırlayacağız, spor dostlarıyla tanışacağız. Şehrimize markalaşma anlamında değer katacak bu projenin tüm ayrıntılarını inşallah yakın zamanda açıklayacağız" diye konuştu.