Kutlama Programına, Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Başkan Yrd. Emre Özsoy, Sivil Toplum Kuruluş Başkan ve Temsilcileri, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Akbaba, İlçe Jandarma Komutanı İsmail Yürekli, İlçe Müftüsü Kadir Demirlenk, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Arif Yayla, Tapu Müdürü Eyüp Manav, Muhtarlar Derneği Başkanı fahri Sağlık ve 42 Mahalle Muhtarları, Basın Mensupları ile vatandaşlar katıldı.

Cumhuriyet Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Ezgi Baykut Bozkurt sunuculuğunda başlayan program da, Atatürk Anıtına, Muhtarlar Derneği Başkanı Fahri Sağlık tarafından çelenk sunumu yapıldı ve ardından Ulu Önder Atatürk ve Aziz Şehitlerimizin manevi huzurunda bir dakikalık Saygı Duruşu ve akabinde İmam Hatip Ortaokulu Müzik Öğretmeni Ayşegül Karatürk eşliğinde ve öğretmen Ercan Özel komutasında İstiklal Marşı hep birlikte okundu.

Muhtarlar Derneği Başkanı Fahri Sağlık yaptığı konuşmasında,” Muhtarlar Günümüze katılımlarınızdan dolayı teşekkür eder, bütün katılımcıları saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Muhtarlık müessesesi; kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olup, yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliği olduğu aşikârdır. Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Yönetim anlayışımızda, vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapının muhtarlıklarımız olduğu bilinci çok önemli yer tutmaktadır. Muhtarlarımız zor şartlar ve kısıtlı imkanlarla yürüttükleri fedakarca hizmetlerin karşılığı manevi haz olsa da son dönemde yapılan maddi ve manevi iyileştirmelerin artarak devam etmesi devletimizin kendilerine verdiği önemin bir göstergesidir. Gerek milleti gerekse devleti temsil gibi önemli bir görevi yürüten muhtarlarımıza hizmetlerinden dolayı takdirlerimi sunuyor, görev yapan tüm muhtarlarımızın ‘Muhtarlar Günü’nü’ en kalbi duygularımla kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”dedi

Cumhuriyet Meydanı Anıt alanında kutlama programı başarı ile tamamlanmasından sonra Belediye Başkanı Mehmet Yaka ev sahipliğinde kutlama programına katılan Mahalle Muhtarlarına Belediye Meclis salonunda çeşitli ikramlarda bulunuldu ve kitap hediye edildi. Belediye Başkanı Mehmet Yaka, İlçe Müftüsü Kadir Demirlenk, İlçe Jandarma Komutanı İsmail Yürekli, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Akbaba tarafından ilçemizde yapılan ve yapılacak olan çalışmalar, İlçemizi ve toplumu ilgilendiren asayiş, güvenlik konularında geniş açıklamalarda bulundular. Muhtarlardan gelen sorular cevaplandırılıp, karşılıklı sohbetler, fikir alışverişleri yapıldı. Muhtarlar adına söz alan Muhtarlar Derneği Başkanı Fahri Sağlık, Muhtarlarımız, bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi yerine getirmektedir. Muhtarlar günümüze verilen önemden ve katılımlarınızdan dolayı Belediye Başkanı Mehmet Yaka’ya, STK Başkan ve Temsilcilerine, Daire Amirlerine, Basın Mensuplarına teşekkür ediyorum.”dedi ve Muhtarlar Günü programı sona erdi.