14 Aralık 2017 Perşembe

Zabıta Denetimleri Devam Ediyor

Karapınar Belediye Başkanlığı, Zabıta Müdürlüğü ekiplerince et ve et ürünleri satışı yapılan işyerlerin denetimleri yapılıyor.

17 Kasım 2017 Cuma 20:03
Bu haber 288 kez okundu
 Zabıta Denetimleri Devam Ediyor
Zabıta Müdürlüğü ekipleri, İlçemizde et ve tavuk ürünleri satışı yapılan iş yerlerini denetleyerek, et ve et ürünlerinin mühürsüz ve kaçak olup olmadığı, düzenli bir şekilde hijyen kurallarına uyulup uyulmadığı, et saklanma kurallarına uyulup uyulmadığı, reyonlardaki ürünlerin muhafazası, satış koşulları, çalışanların temizlik kurallarına dikkat edip etmedikleri, kullanılan malzemelerin ve araçların temizliği, çekilmiş kıymanın satılıp satılmadığı, hijyen eğitim belgelerinin, genel işyeri temizliği gibi konular üzerinde denetimler yapılmaktadır.
Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka bu konuda şunları söyledi," Belediye Başkanlığımıza bağlı Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz düzenli bir şekilde et ve et ürünlerinin satışı yapılan iş yerlerini zaman zaman denetleyerek işyerinin genel temizliği, satış koşulları, etlerin damgalı olup olmadığı, etlerin hijyenik kurallara göre muhafaza edilip edilmediği gibi konular üzerinde durulmaktadır. Kurallara uymayan kasaplara yasal işlem yapıldığını, gıda satışı yapan bütün işyerleri denetimlerin aralıksız devam emekte olup, böylelikle vatandaşlarımızın sağlığı ön planda tutularak, sağlıklı gıda ürünlerine ulaşması sağlanmaktadır. dedi 
MUSA CEYHAN

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner299
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
E-GAZETE
  • YEŞİLPINAR GAZETESİ - Karapınar'ın Gerçek Haber kaynağı - 05 Aralık 2017 Manşeti
  • YEŞİLPINAR GAZETESİ - Karapınar'ın Gerçek Haber kaynağı - 08 Kasım 2017 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV