Haftanın 5  günü 4 antrenör gözetiminde bir araya gelen 7-14  yaşlarındaki 300 sporcu, Sandıklı  Mahallesi'nde  yaptırılan yarı olimpik yüzme havuzunda teknik ve teorik bilgiler öğreniyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yarı Olimpik havuzunda Komek  yaz spor okulları bünyesinde açılan yüzme kursları, Karapınar’lı çocuklardan büyük ilgi görüyor.

Birbirinden tecrübeli yüzme antrenörleri gözetiminde yüzlerce  çocuk güvenle yüzme öğreniyor.

KOMEK  Karapınar  Müdürü Ali Tuna ,Çocuklarımızın yüzme sporu ile tanışmaları  için bu eğitimlerine küçük yaşlarda başladık. Çocukların yaz aylarında daha verimli vakit geçirmesi kendilerini geliştirmeleri açısından önemli  Bu kurslar  sayesinde, bir yandan antrenörler eşliğinde güvenli şekilde yüzme öğrenirken , diğer yandan yeteneklerini de ortaya koyuyorlar.Belkide bu çocuklarımız arasında şampiyonlar çıkacak. Attıkları kulaçlar  beklide milli takıma çıkacak.Bu güzel tesisin kazandırılması emeği geçen  herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesinde Yüzme eğitmeni olarak görev yapan Barış Fındıkçıoğlu, Yüzme sporunun çocukların arkadaşlık bağlarını  geliştirdiğini bunun yanından kötü alışkanlıklardan da uzaklaşmanın yolunun spordan geçtiğini kaydederek, Spor faaliyetleri çocukların sosyal, bedensel gelişimine olumlu katkı sunmaktadır” dedi.

Şu anda 4 yüzme antrenörü ile sabah 09 dan akşam 17. ye kadar 8 seansta çeşitli yaş gruplarında çocuklara yüzme sporu eğitimi verdiklerini kaydeden Fındıkçıoğlu,” “Çocuklarımız yaz tatilini değerlendirdiği gibi yeni arkadaşlar edinerek sosyalleşmeleri de sağlanıyor.Bunun yanında bu tür  faaliyetlerin derslerine de olumlu  katkı yapacağını düşünüyoruz.Çok yetenekleri  çocuklar var.Bu sporcularımız içerisinden  dünya şampiyonu çıkartmak istiyoruz. “ diye konuştu.

". Kursa katılan öğrenciler, yüzme öğrenmenin çok güzel olduğunu  ve ,İnsanın  kendisine olan güvenini artırdığını ifade ederek Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a bu tesisi kazandırdığı için teşekkür ettiler.( M. Korkusuz )