Yeni tip korona virüs (Kovid-19) tedbirleri dikkate alınarak Fabrikanın toplantı salonunda yapılan genel kurulda konuşan Karapınar Belediye Başkanı ve KARYEM Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yaka, Fabrikanın her geçen gün ilerlemeye kaydettiğini söyledi.

Fabrikanın ülke genelinde tanındığını belirten Yaka, "1980'li yıllarda başlayan tarımın yanında sanayinin gelişmesi için gayret sarf eden ve bugüne kadar hizmet eden fabrikamızda görev yapan herkese teşekkür ediyorum. Şu anda fabrikamız yıllık 93 bin ton yem üretilmektedir. Bunun yanında büyükbaş hayvan çiftçiliğimizde süt hayvancılığımız ve et hayvancılığımız devam ediyor. Ayrıca 20 tonluk silomuzda hizmete girmiş durumda. Fabrikamız kaliteden taviz vermeden bölgenin yem ihtiyacını karşılıyor.

 Hem ilçe hem de ülke ekonomisine katkılar sağlıyoruz. Fabrikamız bugünden sonra daha kaliteli şekilde bölgenin yem ihtiyacını karşılamaya devam edecek ve kalitesinden asla taviz vermeden yoluna devam edecektir. Fabrikanın kuruluşundan bugüne kadar gelmesinde emeği geçen herkese ve çalışanlarına teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Genel Kurulun Divan başkanlığını Mehmet Tartan katip üyeliklerini Duran Karagöz ile Mustafa Köklüsoy yaptı.

Toplantıda, daha sonra faaliyet raporu, denetleme kurulu raporu ile bilanço oylanıp kabul edildi.

Toplantıya Ak Parti İlçe Başkanı Yusuf Zengin, STK başkanları ile ortaklar katıldı.