Gıda paketlerinin sevkiyatı için düzenlenen programda konuşan Gelecek Partisi İl Başkan Vekili Ahmet Arslan: “6 Şubat 2023 tarihinde ülkemiz elim bir sarsıntıyla uyanmıştı. 11 ilimizi etkisi altına alan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler maalesef bölgede büyük bir yıkım oluşturmuştur. 50 binden fazla vatandaşımız vefat etmiş, 100 binin üzerinde vatandaşımız yaralanmıştı Bu vesileyle depremde vefat eden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Mekânları cennet olsun. Yaralılarımıza Rabb'im acil şifalar versin. “ Dedi.

Gelecek Partisi Konya İl Teşkilatı olarak depremin olduğu ilk andan itibaren reaksiyon alarak çalışmalarımıza başlamıştık. Diyen Arslan, “Bölgeye gönderdiğimiz yardım araçlarının yanı sıra gençlik kolları başkanlığımız ve teşkilat mensuplarımız da alanda aktif olarak görev almışlardı aynı teşkilat mensuplarımız yine aynı duygularla bu mübarek Ramazan ayında deprem bölgesindeki kardeşlerini unutmadı. Deprem bölgesine ulaştırılmak üzere yardım kolilerimizi hazırladık bugün birazdan burada yardım kolilerimizin araca yüklenmesi ve sevkiyatını sağlayacağız. İnşallah kendimiz de yarın deprem bölgesinde olacağız. Genel merkezimizin kardeş ilçe olarak Konya il teşkilatına bağladığı İskenderun, Hassa ve Kırıkhan ilçelerine nasip olursa bu paketlerimizde ulaştıracağız. Bu yardımların hazırlanması süresinde emeği geçen başta kurucu il başkanımız Hasan Ekici Bey olmak üzere Sosyal politikalar başkanımız Mehmet Mert Bey ve bütün teşkilat mensubu arkadaşlarıma canı gönülden teşekkür ediyorum.” Dedi.

Kurucu İl Başkanı Hasan Ekici de yaptığı konuşmada: “Bu yıl da Mübarek Ramazan ayını buruk bir coşku ile idrak ediyoruz. Ramazan ayı yardımlaşma ayı, dayanışma ayı, paylaşma ayıdır, bu vesile ile biz de ramazan ayı münasebetiyle depremde zarar gören ve bizim kardeş ilçelerimiz olan Hatay'ın, İskenderun, Kırıkhan ve Hassa ilçelerine il başkanlığımızla beraber yardım yapma kararı aldık ve yardımları hazırlayarak sevkiyat için bir araya geldik. Depremde zarar gören bölgenin acılarını ve yaralarını sarmada bir nebze de olsa katkıda bulunan, yardımların hazırlanmasında emeği geçen tüm gelecek gönüllülerine, teşkilat mensuplarımıza, tüm hayırseverlere teşekkür ediyorum. Allah yardımlarını kabul etsin.” Dedi.