Karapınar Özel Özgüler Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında 2 Aralık 2022 Cuma günü saat 10.30’da Karapınar Kültür Merkezinde kutlandı.

Programa İlçe Kaymakamı Oğuz Cem Murat,  Belediye Başkanı  Mehmet Yaka, Garnizon Komutanı Serdar Tavlayan’ın yanı sıra İlçe protokolü, Öğretmenler bay ve bayan vatandaşların katılımı ile gerçekleşti.

Başkan Yaka yaptığı konuşmada “En büyük engel aslında sevgisizliktir. Sevginin olmadığı bir yer zaten en büyük engeldir. Sevginin olduğu yerde de zaten engel yoktur. Hepimizin bir engelli adayı olduğunu düşünecek olursak engelli kardeşlerimizin topluma adapte olması ve kazandırılması yönünden hayatlarının kolaylaştırmak onlara hayata daha bağlı olmalarını sağlamak için birey olarak, kamu kurum kuruluşlar olarak görevimizdir. Engelli kardeşlerimize Karapınar Belediyesi olarak bunun bilincinde olarak bütün destek ve yardımları sunuyoruz. Engelli kardeşlerimize sağlıklı uzun ömürler, ailelerine kolaylıklar diliyorum. Hepinize teşekkür ediyor saygı ve hürmetlerimi sunuyorum” dedi.

4 Şubat Dünya Kanser Günü 4 Şubat Dünya Kanser Günü

Program Özel Özgüler Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerinin yaptığı gösterilerden sonra son buldu.