Öne Çıkanlar karapınar Çırak Öğrenci Kayıtları Devam Ediyor Kaymakam Oğuz Cem Murat Şehit Ailelerine Ziyaretlerine Devam Ediyor Halk Eğitimi Merkezinden Maske Üretimi

Bu haber kez okundu.

Geleceğe Sağlıkla Bakıyoruz

İlçe Kaymakamı Ramazan YILDIRIM, Karapınar Belediye Başkan Vekili Yusuf ZENGİN, Karapınar Belediye Başkan Yardımcısı Emre ÖZSOY, Karapınar AK Parti İlçe Teşkilat Başkanı Nadi TARTAN, Konya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr.Gökhan DARILMAZ,Konya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Tıbbi Hizmetler Başkanı Uz.Dr.Mustafa PARLAYICI, Karapınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahri KİNİ,İlçe Sağlık Müdürü Dr.Ahmet TAŞDEMİR, Yerel Basın Mensupları  ve çok sayıda  katılımcı teşrif etti. Karapınar Devlet Hastanesi Hastane Yöneticisi ve Başhekimi Dr. Eser ŞENKUL tarafından yapılan açılış konuşmasında Projenin  Karapınar’da yapılan İlk Geniş Çaplı Bağımsız bir  Sağlık Projesi olduğunu ayrıca Karapınar’da ilk defa Göz Tarama Programı yapıldığı vurgulandı.Dr.Eser ŞENKUL bu projenin bir adım olduğunu bundan sonrada Karapınar’ımız için toplum yararına başka sağlık projeleriyle farkındalık oluşturacaklarını söyledi. Karapınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahri KİNİ’de konuşmasında  bu projede emeği geçen tüm öğretmenler ve sağlık çalışanlara teşekkür etti. Bu projenin gerçekleşmesinde büyük emeği olan Op.Dr.İsmail Hakkı ÜNDAR “Geleceğe Sağlıkla Bakıyoruz” Projesi Değerlendirme  sunumunda “Karapınar’da 12 İlköğretim okulundan  2,3 ve 4. sınıflardan toplam 1814 öğrencinin göz taramasının yapıldığını belirterek projenin amacının göz hastalıkları ve göz sağlığının korunması için dikkat edilmesi gereken konular da öğrenci ve velilerin bilinç düzeyinin yükseltilmesi sağlamak ve bölgemizde sık olduğu düşünülen alerjik göz hastalığının ve buna bağlı göz kaşıma nedeniyle astigmatizma gelişiminin, astigmatizma ve diğer refraksiyon kusurları nedeniyle görme azlığı yaşayan ve ambliyopi (göz tembelliği) riski taşıyan çocukların tespiti ve tedavisini gerçekleştirmek olarak açıkladı.Op.Dr.İsmail Hakkı ÜNDAR konuşmasında  746 öğrencide alerjik göz hastalığı, 144 öğrencinin gözlük kullanımına ihtiyaç duyduğu, 37 öğrencide göz tembelliği (ambliyopi), 26 öğrencide şaşılık, 2 öğrencide konjenital katarakt tespit edildiği söyledi. Konya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr.Gökhan DARILMAZ’da  konuşmalarında projeyi gerçekleştiren Karapınar Devlet Hastanesi Hastane Yöneticisi ve Başhekimi Dr.Eser ŞENKUL’a, Op.Dr.İsmail Hakkı ÜNDAR’a  ve tüm ekip arkadaşlarına teşekkür etti.

İlçe Kaymakamı Ramazan YILDIRIM tarafından Op.Dr.İsmail Hakkı ÜNDAR’a  “Başarı Belgesi” takdim edildi. Konya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr.Gökhan DARILMAZ’da  Op.Dr.İsmail Hakkı ÜNDAR’a  plaket  verdi. Konya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Tıbbi Hizmetler Başkanı Uz.Dr.Mustafa PARLAYICI’da Karapınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü eski Şube Müdürü Nizamettin TEZCAN’a projeye vermiş olduğu  destek ve özverili çalışmalardan dolayı plaket takdim etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol