Öne Çıkanlar Satranç Turnuvası Tamamlandı Oda Üyelerinin Hizmeti Ayağına Getirildi İlaçlama Mücadelesi Devam Ediyor Belediye Meclisi Nisan Ayı Olağan Toplantısını Yaptı

Bu haber kez okundu.

Terörle İlgili Konferans Verildi
İbrahim Gündüz Anadolu lisesi,Karapınar lisesi,Kız Meslek Lisesi ve Şehit Oğuzhan Aydınbelge Anadolu Teknik lisesi öğrencilerine yönelik konferans Konya il Emniyet Müdürlüğü Terörle Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından verildi.

Başkomiser Ali İhsan Acar, Konferansların, ülke bütünlüğü aleyhinde faaliyet gösteren terör örgütlerinin propagandalarını etkisiz kılmak, söz konusu örgütlerin eleman temini konusunda yürütecekleri faaliyetler ile ilgili olarak gençliği ve kamuoyunu aydınlatmak, polisin, dolayısıyla devletin her zaman öğrencilerin yanında olduğunu hissettirmek amacıyla düzenlendiğini kaydetti.

Acar, “Sözde terör örgütünün tatlı vaatlerle öğrencileri kandırdığını ve eylemlere yönelttiğini belirterek,” Bu konuda bilinçli olmak zorundayız. Özellikle lise ve üniversite öğrencilerini örgütlerine katmaya çalışan sözde terör örgütü gerçek yüzünü daha sonra gösteriyor. Ailelerinin üzülmemesi ve geleceklerini yok etmemek için terör örgütüne kanmamaları gerekir. Terör örgütünün eleman kazanma faaliyetlerini engellemek amacındayız. Eğer gençlerimiz örgütün kazdığı tuzağa düşerlerse kurtulmaları çok zor. Bunun için gençlerimizİ eğitmeye ve onların gerçek yüzlerini göstermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Konferans, terör örgütünün faaliyetlerini anlatan görsel sunum ile sona erdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol