Öne Çıkanlar Amil Önal İlkokulundan Örnek Proje Güngör Baltoğlu Camiinde Şehitlerimiz Anıldı Lise Öğrencilerine Trafik Eğitimi Semineri Verildi Güvenli İnternet Kullanımı

Bu haber kez okundu.

On Numara Yağ Kullanımı Bitecek
Taner  MUTLU  halk arasında 10 numara yağ olarak ifade edilen ve akaryakıta katılabilen ürünlerde yapılan Özel Tüketim Vergisi düzenlemesini olumlu karşıladı. Yol kenarlarında  bakkal, lokanta gibi yerlerde satılan 10 numara yağın bundan sonra fiyat cazibesinin azalmasından dolayı kimsenin bunu akaryakıt olarak kullanılmayacağını, bir bakıma 10 numara yağın artık biteceğini söyledi.

Alınan bu kararla ve kayıt dışıyla ilgili diğer tedbirlerle Türkiye’de düşük olan bayi akaryakıt satışlarının artacağını sözlerine ekleyen Taner Mutlu  petrol  borsasının kurulmasıyla ilgile de yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgiler verdi.

Bununla birlikte Taner MUTLU son zamanlarda artan katkılı ürünlerle ilgili yapılacak düzenlemeler hakkında da gerekli açıklamalarda bulundu.

Petrol Piyasasında rekabetin oldukça fazla olduğunu, bayiler arasında fiyat farkının birkaç kuruş bile olsa  oluştuğunu ki bunun azımsanamayacağını,  2011 yılında 85 milyar TL büyüklüğe ulaşan petrol piyasanın bu yıl sonu itibariyle de 100 milyar TL’ye ulaşacağını belirtti. Kısa süre içerisinde akıllı telefonlarda uygulamaya girecek olan programla tüketicilerin en ucuz akaryakıtın nerede satıldığını görerek ona göre hareket edeceklerini sözlerine ekledi.           

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol