Öne Çıkanlar İlçemiz Okullarına TUBİTAK Bilim Kitaplığı Projesi Mustafa Şener Ortaokulu Mezuniyet Töreni Cumhuriyet Ortaokulu Öğrencileri Viyana Yolcusu (KARYEM) Karapınar Yem Sanayi Fabrikasının 43. Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Bu haber kez okundu.

Öğrencileri Acıgöl ve Çevresinde Çevre Temizliği Yaptı

Öğrenciler tarafından göl çevresine atılan şişeler,mangal kalıntıları kağıt ve diğer atıklar dikkatlice toplandı.

Acıgöl, son zamanlarda ziyaretçileri tarafından kirletiliyor. Bunun için de bir grup genç tüm bu çöpleri temizleyerek , sosyal mesajlar verdi.

Okul Müdürü Akif Özenli yaptığı açıklamada, İlçede birden fazla doğal güzelliğin olduğunu bunlardan birisinin de Acıgöl olduğunu söyledi.

Acıgöl'ün ilçeye en yakın yerlerinden olduğunu ve insanların en fazla ziyaret ettiği doğal güzellik olduğunu kaydeden Özenli,Okul sadece ders görmek değil.Bu tür faaliyetlerle öğrencilerimiz çevreye duyarlı birer fert olarak yetiştirerek sosyal da mesaj vermek istiyoruz.

, Göle ziyarete gelenler göl çevresine attıkları malzemeler ile çevreye zarar vermelerinden üzüntü duyuyoruz. . Bu konuda hepimize görev düşüyor. Gölden ayrıldıktan sonra bir sonraki gelene temiz bir çevre bırakmalıyız.

 Öğrencilerimize bu şekilde çevre bilincini de vermek istiyoruz. Büyükler in kirlettiği gölü, temizleyen küçüklerimiz örnek olurlar .diye konuştu.

MİTHAT KORKUSUZ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol