Öne Çıkanlar Karapınar İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne Recep Ekinci Atandı  Emniyet Müdürlüğü Ekipleri Çalışmalarına Hız Kesmeden Devam Ediyor Öğrenciler Tiyatro ile Sıfır Atık Öğrendiler (TOBB)78.Genel Kurul Toplantısı Elektronik Ortamda Gerçekleştirildi

Bu haber kez okundu.

Metem’de Atölyelere Ziyaret Yapıldı

Yapılan ziyarette öncelikle İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Önal tarafından sunum yapıldı. Önal, “Proje kapsamında; Karapınar Ş.O.A. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz bahçesinde bulunan atölye binasına; mesleki eğitimin kalitesini artırmak, çağın ihtiyaçlarını karşılayabilecek işgücünü yetiştirmek ve Karapınar’da bulunan işletmelerin kapasitesini artırabilmek için Karapınar Teknoloji ve İnovasyon Merkezi kurulacaktır. Kurulacak olan inovasyon merkezimizde eğitmen eğitimleri alanında uzman eğitimciler tarafından tamamlandıktan sonra öğrencilerimiz bu merkezi kullanarak işgücü potansiyellerini güncelleyeceklerdir. Ayrıca projemizde Karapınar Esnaf ve Sanatkârlar Odası Ortaklığı ile ilçemizde faaliyetini yürütmekte olan işletmelerin mesleki eğitim kurumlarıyla ilişkilerini artırmak ve mesleki kapasitelerini geliştirmek için işletme eğitimleri düzenlenecektir. Salgın sürecinde yapılan dirsek basmalı el dezenfektan standı ve maske üretiminin yapıldığını, Öğretmenevi projesi çalışmaları hususunda bilgiler veren Önal, “Karapınar Teknoloji ve İnovasyon Merkezi (KARTİM)” adlı projemiz MEVKA tarafından hibe almaya hak kazanmıştır. Emeği geçen herkese teşekkür ederim, ilçemiz mesleki eğitime hayırlı olsun, dedi.

Sunum sonrası yetkililer tarafından Şehit Oğuzhan Aydınbelge Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi atölyeleri ve spor salonu gezilerek yerinde incelendi.

HİMMET TÜRKMEN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol