banner328
Öne Çıkanlar MEDAŞ İşletme Müdürlüğüne İlim ERDEN Atandı Şampiyon Ekmekçi İnşaat Oldu Kalfalık İlçemizde de Koronavirüs Denetimleri Aralıksız Devam Ediyor

Bu haber kez okundu.

 Meslek Tanıtım Çalışması Yapıldı

Mustafa Şener Ortaokulu adına yürütücülüğünü Fen Bilimleri Öğretmeni Merve Gül SAVRAN'ın yaptığı çalışmada çeşitli meslek gruplarından gönüllü kişiler okulda mesleğini öğrencilere tanıtmak üzere misafir edilen CEYHAN öğrencilerle buluştu.

Kasım Ayı meslek tanıtımı için okula davet edilen Karapınar Yeşilpınar Gazetesi Fahri Muhabiri ve TEMA Vakfı İlçe Gönüllü Sorumlusu Musa CEYHAN,öğrencilere mesleğin inceliklerini,avantajlı ve dezavantajlı yönlerini aktardı.Bilginin yayın ve dağıtımı hakkında ilgili;araştırmayı, okumayı ve yazmayı seven öğrencilere bu mesleğin inceliklerini,meslek etiğini,meslek için gerekli becerileri anlatan CEYHAN'dan öğrenerek elde ettikleri bilgiler öğrencilere mesleğe yatkınlıklarını ölçmede yardımcı oldu. Ayrıca Musa Ceyhan Karapınar'ın dünü ve bugünü,çevre sevgisi,ağaçlandırma,erozyonla mücadele, TEMA Vakfı hakkında da genel bilgiler vererek,öğrencilere çok çalışmalarını,çok kitap okumalarını,çevreyi temiz tutmalarını, doğal varlıklarımızı korumalarını, fidan dikmelerini, Büyüklerine saygılı, küçüklerini sevmelerini ve korumalarını, vatana hizmet yolunda özveri içerisinde çok çalışmalarını önerdi.

CEYHAN, Öğrencilerden gelen soruları tek tek anlayacakları şekilde cevaplandırdı. Öğrenciler ise vermiş olduğu faydalı bilgilerden dolayı çok memnun olduklarını belirterek Musa CEYHAN'a teşekkür ettiler.

MUSA CEYHAN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol