Öne Çıkanlar Satranç Turnuvası Tamamlandı Oda Üyelerinin Hizmeti Ayağına Getirildi Yeşilyurt Mahallesinde Esnaf Ziyareti Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi Kurulması için Gerekli Çalışmalar Başlatıldı

Bu haber kez okundu.

Kurban Kesimi Kursu Açıldı

Karapınar Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Akif Özenli, yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı öncesi bilinçli kurban kesimini teşvik etmek, hijyen kurallarına uygun kesim yapmak ve olumsuz görüntülerin olmaması için bu kursun açıldığını söyledi.

Kursun öğreticiliğini Karapınar ilçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde görevli Veteriner hekimi Ali Damkacının yaptığını söyleyen Müdürü Özenli, ” Bu kursu başarıyla tamamlayan her kursiyer, küçükbaş hayvan kesebilme, büyükbaş hayvan kesebilme, şişirme yöntemi ile deriyi yüzebilme, tulum çıkarma yöntemi ile deriyi yüzebilme, büyükbaş hayvanın derisini yüzebilme, hayvanın iç organlarını çıkarabilme, etleri tahrip etmeden parçalara ayırabilme, deriyi muhafaza edebilme konusunda bilgi sahibi olacaklar. 23 kursiyerin katıldığı ve 40 saat sürecek kursumuzu başarı ile bitirenlere belgeleri verilecektir. Kursumuzun istihdama yönelik önemli bir kurs olduğunu düşünüyoruz. Kursiyerlerimiz yurt içi ve yurt dışında iş bulabileceklerdir. Kursumuzda teknik kurban kesimi anlatıldığı gibi İslami açıdan da kurban kesimi ilçe müftülüğü görevlilerince anlatılmaktadır" dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol