Öne Çıkanlar Meke Krater Gölü Kartpostallık Manzaralar Oluşturdu Başkan Yaka Birinci Sınıf Öğrencilerin İlk Karne Heyecanına Ortak Oldu Başkan Tartan ; Erkoyuncuyu Ziyaret Etti Kesmez Mahallesinde Şehitleri Anma ve Asker Uğurlama Programı Düzenlendi

Bu haber kez okundu.

Konya Spor Lisesi, Yetenekli Öğrencilerini Bekliyor

Konya Spor Lisesi Yetenek Sınavına başvurular devam ediyor. Yetenek Sınavına bu yıl 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı 8.sınıfı bitiren öğrenciler başvuru yapabileceklerdir. Konu hakkında bilgi veren Okul Müdürü Veysel DUDU, başvuruların 04 Temmuz 2021 tarihine kadar devam edeceğini, yetenek sınavına başvurmak isteyen öğrencilerin bu tarihe kadar bizzat okula gelerek veya posta yoluyla başvuru yapabileceklerini belirtti. Posta yoluyla başvuracak adayların en geç 04 Temmuz 2021 tarihine kadar okula ulaşacak şekilde başvuru yapmaları gerekiyor. %70 Yetenek Sınavı ve % 30 Ortaokul Başarı Puanının ortalaması ile öğrenciler okula kayıt hakkı kazanacaklardır.

Başvuru için gerekli belgelerin neler olduğunun okul sitesinden veya okulun aranarak öğrenilebileceğini söyleyen Okul Müdürü Veysel DUDU, bu yıl Konya Spor Lisesine her yıl olduğu gibi 90 öğrenci alacaklarını söyledi. Veysel DUDU, Yetenek Sınavının 05 Temmuz - 14 Temmuz 2021 tarihleri arasında Selçuklu Anadolu Lisesi Spor Salonunda yapılacağını ifade ederek, “Spora ilgisi ve yeteneği olan, kendisini bir spor dalında geliştirmek ve üniversitelerin BESYO bölümünde okumak isteyen ve Spora gönül veren tüm öğrencilerimizi Konya Spor Lisesine bekliyoruz.” dedi.

HİMMET TÜRKMEN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol