banner328
Öne Çıkanlar Karapınar Belediyesi Wu Shu takımı Bölge Şampiyonu Karapınar Belediyespor Taraftarlarını Sevindirdi AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Zengin Devlet Hastanesini Ziyaret Etti İlköğretim ve Ortaöğretim Öğrencilerine Yönelik Bursluluk Sınavı Yapıldı

Bu haber kez okundu.

Karapınar'ın Fiziki Yapısı Değişiyor

Konya’nın eski ilçesi olmasına rağmen, kuruluşu Cumhuriyet öncesine dayanan ilçede arzu edilen yerel çalışmalar bugüne kadar yeteri kadar yapılamamıştı. Bununla birlikte yapılar kerpiç ve müstakil evlerde oluşmuş, alt yapısı olmayan küçük bir kasabadan öteye gidememişti.

Ancak Mehmet Mugayıtoğlu’nun belediye başkanlığı ile birlikte özellikle alt yapı çalışmalarında çığır açıldı. İlçede 200 km yakın kanalizasyon yapılarak ilçedeki yükselen çok katlı konutların mimarı oldu. Bununla birlikte cadde ve sokaklardaki kamulaştırmalar ile genişleme ve yeni sokakların, caddelerin açılması, asfalt yolların yapımı gözle görülür faaliyetler oldu. Ali tepesinin toz toprak halinden piknik yapılır hale gelmesi, organize sanayinin faaliyet geçmesi yeni yatırımların inşaatların devam etmesi son derece sevindirici.

Vatandaşlar yapılan çalışmalardan son derece memnun olduklarını belirterek,” ilçemizdeki gelişim bizleri sevindiriyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.

                                                                                        

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol