Öne Çıkanlar karapınar Fuhuşla Mücadele Komisyonu Toplantı Yaptı Ay Yıldızlı Milli Gururumuz TOBB Nefes Kredisi Projesi

Bu haber kez okundu.

Karapınar'ın Değerleri Gençlerimiz ile Buluşuyor

Programda konuşan Türkiye Uzay Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi, TR Anten Elektronik A.Ş. Genel Müdürü Prof. Dr. Lokman Kuzu “Gençlere tavsiyelerde bulunarak, Planlı çalışın ve sık sık not tutun.” tavsiyesinde bulundu.

  1. Kitap okumalarını da öneren Prod Dr Kuzu, Başarının anahtarının severek yapılan bir işten geçtiğini vurguladı. Yaşamından da öğrencilere örnekler veren Prof. Dr. Kuzu, uzay bilimleri konusunda küçük yaşlardan itibaren ilgilendiğini ve işini de severek yaptığını söyledi. Başarılarıyla dünya bilim tarihine isimlerini yazdıran hayatlardan kesitleri öğrencilerle paylaşan Prof. Dr. Lokman Kuzu bütün başarı hikâyelerinin çok çalışmak ilkesiyle gerçekleştiğinin altını çizdi. Hangi işi yaparsanız yapın birinci meseleniz yaptığınız işi sevmek olsun. Sevdiğiniz işinizde de başarılı olmak istiyorsanız çok çalışmanız gerekir. Haftada 40 saat çalışarak bir ürün ortaya koyamazsınız. Steven Paul Jobs bir ürün ortaya koyabilmek için haftada 100 saat çalışıyordu. Bir insanın 24 saati var. Bu 24 saati nasıl kullandığınız önemli. İsterseniz sosyal medyaya takılırsınız, isterseniz yeni bir şeyler öğrenmek için çabalarsınız, tercih sizin. Güzel işlere imza atmak istiyorsanız sizlere tavsiyem haftada 40 saatten daha fazla çalışmanızdır. Hadisi şerifte de dediği gibi iki günü bir olan ziyandadır. İki gününüzün arasında bir fark olsun. Hayatta başarılı olmanın tek bir formülü var, o da çok çalışmaktır. Önceliğiniz çok para kazanmak değil severek yaptığınız işte çok çalışmak olsun. Dedi.

İlçe Kaymakamı Oğuz Cem Murat Belediye Başkanı Mehmet Yaka, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Önal ve Şube Müdürleri, Yeşilay Konya Şube Başkanı Dr. Zeliha Üstün Argon, Yeşilay Karapınar Şube Başkanı Erhan Uysal, ile öğrenci ve öğretmenler katıldı.

Prof Dr Kuzu’ya ilkokul fotoğrafının yer aldığı tablo hediye edildi.

MİTHAT KORKUSUZ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol