Öne Çıkanlar Alış Verişinizi Yerel Esnafdan Yapın Ekin Yangınları Korkuttu Bu Gurur Anadolu Lisesinin Mustafa Kemal Sözen

Bu haber kez okundu.

Karapınar Gençlik Merkezinden Örnek Faaliyet

Hazırlanan alana Gençlik Merkezi personeli ve gönüllü gençlerle domates,  biber, patlıcan,  kabak, salatalık, kavun, karpuz gibi sebze ve meyve fidelerinin  ekimi,  dikimi, bakımı ve sulanması yapıldı. Elde edilen ürünler yine gönüllü gençler aracılığıyla önceden  tespit  edilen ihtiyaç sahibi ailelere haftalık olarak ulaştırılıyor.
 Karapınar Gençlik Merkezi gönüllü lideri üniversite öğrencisi Gizem YAYLACI ; ''Gençlerin İyilik Ağacı'' kapsamında bu faaliyeti gerçekleştirdiklerini  ve gençlerin severek  çalıştıklarını söyledi.
 Gençlik Merkezi Müdürü Muhammet Ali KARAKUL İse;  Organik tarım bahçesinde hiçbir kimyasal ilaç ve gübre kullanmadan sebze ve meyveleri yetiştirdiklerini; amaçlarının gençlere organik tarımı öğretmek, onlarla üretmek ve ürettiğini ihtiyaç sahipleriyle paylaşmak olduğunu,  bu sayede gençlerin yardımlaşma ve dayanışma duygularının gelişmesine katkı sağlamaya çalıştıklarını belirtti.
 

MUSA CEYHAN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol