Öne Çıkanlar Oda Üyelerinin Hizmeti Ayağına Getirildi Satranç Turnuvası Tamamlandı Karapınar Ziraat Bölge Şefliğine Şensen TÜRKEÇ Getirildi Yeşilyurt Mahallesinde Esnaf Ziyareti

Bu haber kez okundu.

Hijyen ve Sanitasyon” Eğitim Semineri Verildi.

Gıda işletmeleri ve çalışanlarının katıldığı eğitim seminerine Konya Esnaf Ve Sanatkarlar Birliği Başkanı Bekir Duvarcı, Karapınar Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Tayfun Gökçe, Karapınar Esnaf Ve sanatkarlar Odası başkanı Hikmet Özlü katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Karapınar Esnaf Ve sanatkar Odası Başkanı Hikmet Özlü,”  Yediğimiz ekmekten, ete, süte ve şekere kadar tüm gıda maddesi üreten satan ve toplu tüketime sunan kişileri  buraya bir araya getirip  bilgilendirmek istedik” dedi.
Konuşmacı olarak katılan Konya Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğretim görevlisi Yardımcı Foç Dr Ahmet Ünver, İnsan sağlığını etkileyecek tehlikelerden arındırılmış olan gıdaların tüketilmesinin önemli olduğuna dikkat çekti.
Piyasaya sürülecek bozuk gıdaların toplumun bütününü etkilediğini belirten Ünver,”Tarladan sofraya gelebilecek ürünlerin tüketilmesi sağlık açısından son derece önem kazanmıştır. Bozuk gıdaları herkes tüketebilir. Buna mutlaka dikkat etmemiz gerekir. Hijyen’e, kesilecek cezadan çok insan sağlığını düşünmeliyiz “ dedi.
 Sağlık için uygun koşullar oluşturulmalı ve sürdürülmelidir diyen Ünver” Hijyen konusundaki ihmaller İnsan hayatını tehlikeye sokacak riskler taşır. Bunun için mutlaka bilinçli olmalıyız” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol